Onur Demirci 2028 Olimpiyat Oyunları için hedefini belirledi

Avrupa Halter Şampiyonası'nda erkekler 109 kiloda silkmede 207 kiloluk kaldırışıyla gümüş madalya kazanan Onur Demirci açıklamasında; "Bütün Türkiye'ye armağan olsun, bu Avrupa'da büyüklerde ilk gümüş madalyam." dedi.

Haber Merkezi - NTV Spor 19.02.2024 - 21:15
Onur Demirci 2028 Olimpiyat Oyunları için hedefini belirledi

Bulgaristan'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda erkekler 109 kiloda silkmede 207 kiloluk kaldırışıyla gümüş madalya kazanan , emeklerinin boşa çıkmadığını söyledi.

Başkent Sofya'da gerçekleştirilen şampiyonanın sekizinci gün akşam seansında ay-yıldızlı sporculardan 109 kiloda Onur Demirci, silkmede kazandığı gümüş madalyaya ilişkin törenden sonra duygularını AA muhabirine anlattı.

Milli sporcu, Avrupa Şampiyonası'nda bugün kürsüye çıkacağına dair önceki röportajda söz verdiğini belirterek, "Sözümü tuttum, Allah'ın izniyle ya gümüş ya bronz bekliyorduk, gümüş madalyayı aldık. Rabbime şükürler olsun emeklerimiz boşa çıkmadı. Rabbim daha iyilerini de nasip eder inşallah, önümüzdeki yarışmalara daha iyi hazırlanacağız." diye konuştu.

Avrupa'da 2022'de büyüklerde bronz madalya kazandığını hatırlatan Onur, "Bütün Türkiye'ye armağan olsun, bu Avrupa'da büyüklerde ilk gümüş madalyam." dedi.

Olimpiyat hedefi için de milli halterci Onur, "Allah'ın izniyle 2028 Olimpiyatları'nda bayrağımızı göndere çekmek istiyorum." şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...