SALCANO ERCİYES BİSİKLET GÜNLERİ BAŞLIYOR!

Salcano Erciyes Bisiklet Günleri başlıyor.

NTV Spor 03.09.2016 - 13:36
SALCANO ERCİYES BİSİKLET GÜNLERİ BAŞLIYOR!
BİSİKLET

Türkiye’nin ilk dağ bisikleti iniş müsabakası ve 400 katılımcısıyla Gran Fondo amatör yol bisikleti yarışı için bisikletliler 3-4 Eylül 2016’da Kayseri’de buluşacak!

Bisiklet tutkunlarını amatör ve profesyonel düzeyde bir dizi etkinliği ile bir araya getirmeyi amaçlayan Salcano Erciyes Bisiklet Günleri 3-4 Eylül 2016 tarihlerinde Kayseri’de düzenleniyor. Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Erciyes A.Ş., Forum Kayseri, Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) ve Türkiye Bisiklet Federasyonu destekleriyle Argeus Turizm tarafından organize edilen etkinlik ile Kayseri ili ve özellikle Erciyes Turizm Merkezi’nin sadece kış aylarında değil dört mevsim spor turizmi ile canlı tutulması hedefleniyor.

2 gün sürecek etkinlik kapsamında dağ ve yol bisikleti kategorilerinde yarışmalar yer alıyor. Dağ Bisikleti Downhill (İniş) disiplininde ülkemizde ilk kez düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası Erciyes Dağı’nda özel hazırlanmış nefes kesen parkuru ile adrenalin tutkunları için öne çıkan etkinlikler arasında yer alıyor. Kayseri Erciyes A.Ş. tarafından hazırlanan Türkiye’nin ilk downhill (iniş) parkurunun müsabakadan sonra da tüm dünyadan profesyonel bisikletlileri çekmesi bekleniyor. Dağ Bisikleti kategorisinde diğer müsabaka ise uluslararası ölçekte olup Cross-Country disiplininde UCI takviminde C1 kategorisinde düzenleniyor. Salcano Erciyes Bisiklet Günleri kapsamında yol bisikleti kategorisinde de iki farklı müsabaka amatör bisikletlileri ağırlayacak.

Türkiye’nin ilk amatör yol bisikleti yarış serisinin Kayseri ayağı, “Salcano Veloturk Gran Fondo - Erciyes” uluslararası müsabaka, iki ayrı parkuruyla yol bisikleti tutkunlarının merakla beklediği etkinliklerin başında geliyor. Forum Kayseri önünden start alacak olan ve 400 sporcunun kayıt yaptırdığı Gran Fondo mücadelesi toplamda 900 m ve 1900 m üzerinde tırmanış içeren 69 km ve 116 km uzunlukta iki farklı parkurda gerçekleşiyor. Kayseri Forum’dan pedal çevirmeye başlayacak yarışmacılar Tomarza’da bitecek ilk etaptan sonra Develi ilçesi üzerinden Erciyes Tekir Kapı’da finişe ulaşacaklar.

Salcano Erciyes Bisiklet Günleri kapsamında yer alan etkinlikler ve tarihleri:

·3 Eylül: MTB Downhill (DHI) Türkiye Şampiyonası (lisanslı sporcular)
·4 Eylül: Salcano Veloturk Gran Fondo amatör yol bisikleti yarışları
- Gran Fondo (kısa parkur), 69 km
- Gran Fondo (uzun parkur), 116 km
·4 Eylül: Erciyes MTB Kupası (XCO) Yarışı

Sayfa Yükleniyor...