Under Armour'dan ezber bozan tasarım: Flow Velocity Wind

Under Armour; ezber bozan tasarımı ve kauçuk dış tabana ihtiyaç duymayan tek parçalı yastıklama sistemi sayesinde, koşu teknolojisinde yeni bir sayfa açıyor: FLOW VELOCITY WIND

NTV Spor 18.02.2021 - 02:29 | Son Güncelleme: 18.02.2021 - 18:36

Kendi elit koşucularından ilham alan Under Armour, onların performanslarını artırmak için yenilikçi çözümler aramaya devam ediyor. Her saniyenin hayati önem taşıdığı bu sporla uğraşan atletlerin en zorlu antrenmanlarını kolaylaştıracak, hem hafif hem de destekleyici bir ayakkabı yaratmaya girişen Under Armour ekibi basit bir soruya odaklandı: Engelleri aşmak ve yüksek hıza ulaşmak için nasıl bir ayakkabı yaratabiliriz? Ayakkabının en ağır kısmını, yani dış tabanını, dayanıklılık ve çekişten ödün vermeden ortadan kaldırabilir miyiz?

3 sene, 17 farklı ham madde testi, 9 farklı biyomekanik test, 15 farklı ayakkabı testi ve 17 bin kilometreyi aşkın kullanım testinden sonra, başardılar! İşte yeni UA Flow orta tabanı.

UA Flow, kauçuk dış taban olmadan yer hassasiyetini koruyan, kayma yapmayan ve tek bir parçadan oluşan bir köpük tabandır. Under Armour, UA Flow ile piyasada eşi benzeri olmayan yüksek çekişli bir ayakkabı yaratmıştır. UA Flow’un koşu kategorisindeki ilk ürünü, yüksek performanslı bir koşu ayakkabısı olan UA Flow Velociti Wind’dir.
UA Flow Velociti Wind güvenle koşmanız için gerekli yer hassasiyetini, enerji geri dönüşünü ve kaymaz çekişi sağlarken, bir mühendislik harikası olan, UA Warp isimli üst kısım, ayağınızın şekline bürünerek gerçek performansınızı ortaya çıkartır. UA Biyomekanistleri tarafından bir koşucunun tam olarak ihtiyaç duyabileceği yerlere, emniyet kemeri görevi gören bantlar yerleştirilmiştir. Bu bantlar ihtiyaç duyduğunuz anda gerilir ve ihtiyaç duymadığınızda gevşer, böylece üst kısmı aynı maddeden yapılan ayakkabıların aksine, ayağınızı sıkıp rahatsız etmez. UA Warp ayağınızın doğal hareketini engellemeden, tabanınızı UA Flow orta tabanına yerleştirir.

Under Armour Ayakkabı İnovasyon Kreatif Direktörü Tom Luedecke bu üstün performans koşu ayakkabısı hakkında şunu belirtiyor:

“Flow, kelimenin her anlamıyla akışkanlığı temsil ediyor. Bu ayakkabılarla koşarken aktığınızı hissediyorsunuz. Adım aşamalarında ve ayak vuruşlarında kusursuzluğu deneyimliyorsunuz. Ayrıca dikkatinizi dağıtan başka bir şey olmaması, deneyiminizi daha akışkan hale getiriyor. Siz ve akış haliniz arasında hiçbir engel kalmıyor.”

Under Armour Flow Velocity Wind ile ilgili daha fazla bilgi ve alışveriş için https://www.underarmour.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.  

Under Armour Hakkında
Under Armour, 1996 yılında kurulan, dünyada öncü spor giyim, performans ve aksesuar markasıdır. Tüm sporculara yönelik performans artıran ürünler geliştiren marka, inovatif bir anlayışla ürettiği geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Uzakdoğu ve Afrika pazarlarındaki yatırımları ile yurt dışı pazarlarda hızlı büyümesini sürdüren Under Armour, Türkiye’de Doğuş Perakende Grubu çatısı altında faaliyet göstermektedir. Toplam 22 mağazası ile hizmet veren Under Armour, online satış üzerinden de spor tutkunlarıyla buluşuyor.

 

Sayfa Yükleniyor...