Voleybolda fikstür belli oldu!

Voleybolda, 2014-15 sezonu Kadınlar ve Erkekler Deplasmanlı Voleybol 1. Ligi fikstürü belirlendi.

NTV Spor

25.08.2014 - 17:09

Voleybol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Beştepe'deki Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Volley Otel'de yapılan kura çekimine, TVF Başkan Vekili Akif Üstündağ, TVF Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Göksu ve Lig İşleri Danışmanı Recep Nurtanış ve kulüplerin temsilcileri katıldı.
     
STATÜ
Erkekler Voleybol 1. Ligi maçları 19 Ekim'de başlayacak ve 21 Mart 2015'te sona erecek. 23 Ekim'de başlayacak Kadınlar Voleybol 1. Ligi maçları ise 22 Mart 2015'te tamamlanacak.
     
Kadınlar ve erkelerde baraj ve klasman etapları nisan ayında yapılacak. Play-off maçları da mart ve nisan ayında oynanacak.

Lig statüsünde bazı değişikliğe gidildi. Voleybol liglerinde 1. etap müsabakaları sonunda ilk 8 sırayı alan takımlar, play-off etabını oynamaya hak kazanırken son 4 takım da baraj etabı maçlarında yarışacak.
     
Play-off 1. tur müsabakalarında takımlar (8-1), (5-4), (7-2) ve (6-3) şeklinde eşleşerek, kazanılmış 2 maç üzerinden karşılaşacaklar. Yenilen 4 takım, kendi aralarında klasman etabı oynayacak. Galip gelen 4 takım ise iki devreli lig usulüyla karşı karşıya gelecek ve lig şampiyonu bu maçlar sonunda belirlenecek.
     
Play-off etabı sonunda lig şampiyonu olan takım, Türkiye'yi Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde, lig sıralamasındaki diğer takımlarda sıra ile Avrupa kupalarında temsil edecek.
     
Klasman etabında yarışan 4 takım da iki devreli lig usulüne göre karşı karşıya gelecek. Maçlar sonunda ligin 5-8 sırası belirlenecek. Bu sezonda da Gençler Ligi'nden gelecek puanların yüzde 10'u A takım puanına eklenecek.
     
İLK HAFTA MAÇLARI
Voleybol 1. Ligi'nde erkekler ve kadınlarda ilk haftanın programı şöyle oluştu:

KADINLAR     
Nilüfer Belediyesi-Eczacıbaşı VitrA
Beşiktaş-Çanakkale Belediyesi
VakıfBank-Bursa Büyükşehir Belediyesi
Fenerbahçe Grundig-Sarıyer Belediyesi
İlbank-İdman Ocağı
Yeşilyurt-Galatasaray Daikin
     
ERKEKLER
İnegöl Belediyesi-Palandöken Belediyesi
Fenerbahçe-Ziraat Bankası
Arkas Spor-Galatasaray
Halkbank-Maliye Milli Piyango
Beşiktaş-Şahinbey Belediyesi
Gümüşhane Torul Gençlik-İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Sayfa Yükleniyor...