"1. Lig ile Süper Lig arasında taktiksel bir fark yok"

İstanbulspor Teknik Sorumlusu Mehmet Hüseyin Dalgıç, Kayserispor karşısında alınan yenilginin ardından, "Bu ligde bu kadronun çok işi yapabileceğini bugün burada ispat etmiş bulunuyoruz." dedi.

NTV Spor 13.08.2022 - 22:58

İstanbulspor Teknik Sorumlusu Mehmet Hüseyin Dalgıç, Kayserispor yenilgisinin ardından açıklamalarda bulundu.

Şu anda 3 puan kaybetmiş durumda olduklarını ama kendilerine göre oyunu kazanmış bulunduklarına dikkati çeken Dalgıç, geçen hafta Kayserispor'un Beşiktaş karşısında çok iyi bir oyun sergilediğini anımsattı.

Buna göre kendimizi hazırladıklarını, hafta içi yaptıkları analizlerle, taktiksel çalışmalarla bu maça çok iyi hazırlandıklarını belirten Dalgıç, şunları kaydetti:

"Fakat oyunun başında biraz tutuk başladık. O arada da zaten gölü kalemizde görünce biraz daha kendimize güvenimiz arttı. Golü yedikten sonra daha rahat oynamaya başladık. 10'uncu dakikadan itibaren de oyunda dengeyi kurmaya başladık. Özellikle ikinci yarı çok net pozisyonlarla ve oyunu tamamen kendimize alarak götürdük fakat netice de gol bulamadık. İki lig arasında, yani TFF 1. Lig ile Süper Lig'in arasında oyuncu kalitesi farkı olabilir ama oyunsal, taktiksel anlamda bir fark olmadığını söylemek istiyorum. Bunu bu hafta başardığımız için mutluyuz. Galibiyet gelseydi daha da mutlu olurduk ama neticede mağlup olduk. Bu ligde bu kadronun çok işi yapabileceğini bugün burada ispat etmiş bulunuyoruz. Bundan sonraki hafta Konyaspor ile oynayacağız. Bütün çabamız Konyaspor maçında galibiyet almak için olacaktır. Kayserispor'a da bundan sonraki maçlarında başarılar dilerim."

Sayfa Yükleniyor...