Ronaldo, Instagram gelirinde Messi'yi ikiye katladı

Cristiano Ronaldo, Instagram gelirinde Lionel Messi'yi ikiye katladı.

NTV Spor 16.10.2019 - 09:23
Son Güncelleme: 16.10.2019 - 18:22
1 yılda 38 milyon Sterlin gelir

Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi, on yıldan fazla bir süredir 'dünyanın en iyi futbolcusu' unvanını için yarış halindeler. Bu rekabet hala tartışmaya açık halini korurken Ronaldo, Messi'yi kazancında geride bıraktı.

'un yıldızı Instagram'da 38.2 milyon Sterlin'lik gelir elde etti ve efsanesi Messi'nin önünde bu platformda en büyük kazanan oldu.

Messi paylaşımlarıya 18.7 milyon Sterlin gelir elde ederken eski İngiliz futbolcu David Beckham ise 8.6 milyon Sterlin ile üçüncü sırada yer alıyor.

View this post on Instagram

Get ready for the week 😉

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Buzz Bingo, Ronaldo'nun yanı sıra Kendall Jenner ve Selena Gomez gibi sosyal medya ikonlarınının Instagram'daki kazançlarını inceledi.

34 yaşındaki Ronaldo, geçtiğimiz 12 ay boyunca 34 sponsorlu paylaşım yaparak, her bir gönderi için 780 bin Sterlin kazanç sağladı.

Arjantinli Messi daha fazla gönderi(36) yapmasına karşın her paylaşıma karşısında 518 bin Sterlin kazandı. David Beckham'ın paylaşım başı geliri ise 286 bin Sterlin oldu.

Listede yer alan diğer futbolcular ise 5.8 milyon Sterlin ile Neymar ve 3.2 milyon Sterlin'lik kazançla Zlatan Ibrahimovic oldu.

Sayfa Yükleniyor...