"12 Mayıs'ı unutmayacağız"

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 12 Mayıs 2012'de Galatasaray ile oynanan maç öncesi ve sonrası yaşanan olaylarla ilgili açıklama yaptı ve "Fenerbahçe, 3 Temmuz, 4 Nisan gibi 12 Mayıs'ı da gündeminde tutacaktır" dedi.

NTV Spor 12.05.2019 - 13:38 | Son Güncelleme: 12.05.2019 - 14:42

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, 12 Mayıs 2012'de Süper Lig'de Galatasaray ile oynadıkları Süper Final'in şampiyonluk maçından sonra çıkan olayları işaret ederek, "Fenerbahçe Spor Kulübü var oldukça o günü ve o günün görünen, görünmeyen rol sahiplerini unutmayacak; 3 Temmuz, 4 Nisan gibi 12 Mayıs'ı da olay aydınlatılana kadar gündeminde tutacaktır." ifadesini kullandı.

Ali Koç, sarı-lacivertli kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, 12 Mayıs'ta oynanan maçın öncesinde planlı olarak bir gerginliğin başladığını savunarak, şunları kaydetti:

"Maçın bitişiyle birlikte ortada en ufak bir olay yokken hatta tam aksine taraftarlarımız futbolcularımızı bağırlarına basıp alkışlarken stadımızı gaza boğan, canımıza kasteden, düşmanca ve her şeyden kötüsü sebepsizce çoluk çocuk, genç yaşlı demeden o günü bize yaşatanlar için hafızalarımız ilk gün gibi tazedir. Unutulmamalıdır ki Fenerbahçe yalnız ve sahipsiz değildir. Kulübümüzün ve camiamız bu olaylarla ilgili yetkililerden hak ve adalet beklentisi içerisindedir. Fenerbahçe Spor Kulübü var oldukça o günü ve o günün görünen, görünmeyen rol sahiplerini unutmayacak; 3 Temmuz, 4 Nisan gibi 12 Mayıs’ı da olay aydınlatılana kadar gündeminde tutacaktır."

NE OLMUŞTU?

Fenerbahçe ve Galatasaray 12 Mayıs 2012' de Kadıköy'de şampiyonluk mücadelesine çıkmış; maçın ardından polis ile taraftar arasında büyük olaylar yaşanmıştı. Olaylar sonrasında onlarca kişi gözaltına alınmış ve görülen ilk davada olaylar saha içi ve saha dışı olarak ikiye ayrılmıştı. Ayrıca tutuklanan 48 kişiden 46'sı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış sadece Ediz Bilal Yakışan ve Hasan Cem Çiçek benzin istasyonunun önünde polis arabası yakma şüphesiyle tutuklu olarak yargılanmalarına karar verilmişti.

Sayfa Yükleniyor...