"3-4 transfer yapmak için görüşmelerimiz sürüyor"

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kulüp televizyonundaki Camiaya Sesleniş adlı programda açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 16.01.2019 - 22:58 | Son Güncelleme: 17.01.2019 - 00:06

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Devre arası transferi için stoper, sağ açık, santrfor, sol açık ve orta sahanın ortasını belirledik. Bu 5 bölgenin en az 3 ya da 4'ünün transferi için görüşmelerimiz devam ediyor." dedi.

Ali Koç, FB TV'de "Camiaya Sesleniş" programında yaptığı açıklamalarda, devre arası transfer çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

Transferler sonlanmadan isim vermek istemediğini vurgulayan Ali Koç, "Devre arası transferi için stoper, sağ açık, santrfor, sol açık ve orta sahanın ortasını belirledik. Bu 5 bölgenin en az 3 ya da 4'ünün transferi için görüşmelerimiz devam ediyor. Hocamızın da önceliği orta sahayı güçlendirmek." ifadelerini kullandı.

Şener Özbayraklı'nın Beşiktaş'a transfer olacağı yönünde çıkan haberlere değinen Koç "Sözleşmesi biten oyuncularımızla tek tek görüşeceğiz. Şener'i Beşiktaş'a teklif ettiğimiz gibi haberler dolaşıyor. Onu hiçbir takıma veya menajere teklif etmedik. İnşallah onun da sözleşmesini uzatacağız. Skrtel için de sözleşme uzatma görüşmeleri yapacağız. Skrtel ve diğer oyuncularla tek tek görüşeceğiz" diye konuştu.

Ali Koç'un açıklamaları şöyle:

"Barış Alıcı, Fenerbahçe'ye uzun süre hizmet edecek bir oyuncu. Yarım sezon için Yeni Malatya'ya verdik. Bonservisini vermedik, kiraladık. Maaşı karşılığı kiraladık. Maaşını, Yeni Malatya karşılıyor. Çok daha kuvvetli ve hazır bir şekilde dönecektir."

"Ozan Tufan, özel bir vaka. Zaman zaman kilo alıp verse de inanılmaz bir fizik gücü var. Türkiye'de futbolculara abiler, psikologlar gerekiyor. Fenerbahçe'ye geçen sezon da bu sezon da gerekli katkıyı veremedi. Ozan Tufan, sezon başında özel hoca tutmuş; inanılmaz fitti. Son konuşmamızda kendisine 'Sana yine inanıyoruz. Alanyaspor'da Sergen Hoca'dan yararlan. Bir dahaki kamp döneminde Allah'ın sana verdiği meziyetlerin kıymetini bil. Fenerbahçe'ye katkı sağla' dedim. İnşallah öyle olacak."

"Yiğithan (Güveli) bizim için önemli bir oyuncu. 2.5 yıllığına bonservisiyle Yeni Malatya'ya verdik. Sözleşmesi bittiğinde satın alma opsiyonu Fenerbahçe'dedir. İnşallah bol bol oynar ve bir gün Fenerbahçe'ye geri döner."

"11 oyuncumuz kontratının son yılında. Aatıf'ı (Chahechouhe) affettik. Kendisini isteyen kulüpler var. Rizespor onu istedi. Gitmesini istedik. Ancak ne yazık ki Aatif, anlaşamadı. Anlaşmasını bekliyoruz."

"Hocamız, kiralık oyuncularımızdan Andre Ayew'in muhakkak takımda kalmasını istiyor. Kalabilir, kalamaz, ona bakacağız. Opsiyonuyla almamız söz konusu bile değil. Geldiği takımın Premier Lig'e çıkıp çıkmaması da önem arz ediyor tabii."

"Sadık (Çiftpınar) çok düzgün bir karakter. Eşiyle birlikte çok iyi Fenerbahçeliler. Oyuncularla imzalamadan açıklama yapmayacağız. Ancak önceliğimiz orta sahamız. Jailson'dan hocamız çok memnun. Her gün üstüne koyuyor. Cebrail Akbulut, U21 takımında oynuyordu. Slovakya ile oynanan maçta izledi ve hocamız çok beğendi. İlerleyen yıllarda faydalanmak için sezon sonuna kadar kadroya alındı. Ertan Ersu, ameliyat oldu. Sözleşmesi bu sezon sonu bitiyor. Tedavisi 6 ay sürüyor. Bizim bir futbolcumuz olarak tedavisini görecek. Kameni'yi zaten yabancı sınırlaması nedeniyle oynatamıyoruz. Tolga Ciğerci'ye bugüne kadar 1 kuruş ödemedik. Tolga Ciğerci'yi ABD'deki dünyanın en iyi ayak doktoruna gönderdik. Kendisi 2 ay içinde sahalara dönebilecek hale gelecek."

Sayfa Yükleniyor...