"3. Lig’de 800 bin liraya futbolcuyu siz transfer etmiyor musunuz?"

Darıca Gençlerbirliği Başkanı Arif Gülen, TFF Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşma ile dikkatleri çekti.

NTV Spor 28.07.2021 - 20:47
"3. Lig’de 800 bin liraya futbolcuyu siz transfer etmiyor musunuz?"

Üçüncü Lig'de mücadele eden Darıca Gençlerbirliği'nin başkanı , alt liglerde yapılan ölçüsüz harcamalara değinerek başladığı sözlerine şöyle devam etti:

"Sevgili başkanlarım, Üçüncü Lig’de 800 bin liraya futbolcuyu siz transfer etmiyor musunuz?  Parasızlıktan bahsediyoruz, Üçüncü Lig’de 800 bin-1 milyon liralara oyuncuyu neden alıyorsunuz? Amatör liglerden hiç bahsetmiyoruz. Buralardan oyuncu çıkarmamız lazım, Süper Lig’den 33 yaşındaki adamı Üçüncü Lig’e alıyorsunuz"

"BAL’dan çıkmış Doğu Anadolu takımı futbolcu transferine 12,5 milyon lira para ayırıyor. Bakın Kocaelispor’un başkanı burada. Kocaelispor, Süper Lig gördü mü, gördü. Efsane oldu mu, oldu. Süper Amatör’e düştü mü, düştü. İsim değiştirdi mi, değiştirdi. Hala borçlarla uğraşıyor mu, uğraşıyor. Niye? E asansör çıktı, inecek, indi."

"Kocaelispor, Süper Lig’de olmalı, ama aynı hatalarla olmamalı. Sadece parayla, özkaynaksız, biraz siyasetle, biraz tribünlere oynayarak olmamalı."

"İlk 11’imde altı tane Darıcalı çocuk var. İkinci gruptayız, zorlu bir grup, geçen sene de zorluydu, ama Türkiye Kupası’nda beşinci tura kadar çıktık, Galatasaray’a sahayı dar ettik."

“Takımımın bütçesi 1.9 milyon lira, yaş ortalaması 20,5. Yüreğiyle oynayan genç çocukları yüreklendirmeliyiz.”

“Hepimizin çocuğu var, hangisi futbolcu? Hiçbiri. Paralı adamın çocuğu futbolcu olmaz, futbol garibanın işidir. Sabah kalkacak, hocadan fırça yiyecek, kurallara uyacak, çok çalışacak, terleyecek, hiçbiriniz çocuğunuza kıyamazsınız.”

"15-16 yaşındaki çocukların bir sakatlıkla futbol hayatı bitebilir. O zaman bu çocuklara bir şey vermeliyiz. Her şehirde Meslek Liseleri kurulmalı"

“Futbolcu olamazsa hakem olur, antrenör olur, scout olur, futbol adamı olur, spor kulübü yöneticisi olur, ama okullu olur...”

Sayfa Yükleniyor...