5 milyon Euro istedi ama...

Izet Hajrovic istediğini alamadı.... Faiziyle birlikte 5 milyon Euro'ya yakın talep eden Bosnalı oyuncunun bu isteği FIFA Uyuşmazlık Çözüm Komisyonu tarafından reddedildi. Galatasaray, Hajrovic'e toplam 100 bin euro tazminat ödeyecek.

NTV Spor

30.03.2015 - 16:03
Sarı-kırmızılıları'ın eski futbolcusu Izet Hajrovıc'in FIFA nezdinde kulübe açtığı dava sonuçlandı. Galatasaray, Hajrovic'e yaklaşık 100 bin euro tazminat ödeyecek.

Galatasaray Hukuk işlerinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Ural Aküzüm, Izet Hajrovic'in FIFA nezdinde Galatasaray Sportif A.Ş'ye karşı açtığı 4 milyon 750 bin Euro tutarındaki davanın kararının tebliğ edildiğini söyledi.

Aküzüm, "Faiziyle birlikte 5 milyon Euro'ya yakın talebe karşın FIFA uyuşmazlık çözüm komisyonu Galatasaray'ın Hajrovic'e sadece 92 bin 500 euro tazminat ödemesine hükmetti. Buna ilaveten, oyuncunun bakiye alacağı olarak da 7.699 EURO gibi düşük bir rakam ödeyeceğiz. Burada Galatasaray'ın konudaki haklılığı net olarak ortaya çıkmıştur. Bundan sonra oyuncunun CAS'a gitme şansı olsa da, biz de Galatasaray olarak hukuken bu işin peşini bırakmayacağız. Neredeyse herkesin "kayıp" gözüyle baktığı 5 milyon Euro'ya yakın bir meblağ, Kulübümüzden çıkmayacak." şeklinde konuştu.

Geçen sezonun devre arasında İsviçre ekibi Grasshoppers'tan 3,5 milyon avro bonservis bedeliyle transfer edilen Hajrovic, daha sonra ödemelerinde gecikme olduğu gerekçesiyle sözleşmesini tek taraflı feshedip, bedelsiz olarak Almanya'nın Werder Bremen ekibiyle anlaşmıştı.

Sayfa Yükleniyor...