"6 puan silme cezasıyla karşı karşıyayız"

Ankaragücü Kulübü Başkanı Atilla Süslü, eski futbolcuları Roman Bednar'ın alacaklarıyla ilgili olarak bu akşama kadar 66 bin 750 euro yatırmamaları halinde 6 puan silme cezasıyla karşı karşıya kalacaklarını söyledi.

NTV Spor

18.12.2012 - 17:16

Ankaragücü Kulübü Başkanı Atilla Süslü, bu akşama kadar 66 bin 750 euro yatırmamaları halinde 6 puanlarının silineceğini söyledi.
        
Süslü, yönetim kurulu üyesi Metin Akyüz ve kulüp genel müdürü Fuat Şahin ile Tandoğan tesislerinde basın toplantısı düzenledi. Yapılacak genel kurulda aday olmayacaklarını, ancak yönetime talip çıkmaması halinde tekrar adaylığı düşünebileceklerini belirten Süslü, ''Görevini yapmayan onursal başkan olmaz, gereğini yapacağız. Kongrede tüzük değişikliğine gideceğiz ve onursal başkanlığı Cemal Aydın'dan alacağız. Biz kimsenin adamı değiliz. Ankaragücü için savaşıyoruz. Gökçekler'in gelmesi için Aydın'ın istifa etmesi gerekiyorsa o da etsin'' dedi.
        
Kulübe sabah saatlerinde eski genel menajer Hikmet Hancıoğlu tarafından ihtarname çekildiğini ifade eden Süslü, ''Hancıoğlu, 3,5 yıllık sözleşme ve aylık 8 bin 500 liradan tazminatıyla birlikte 300 bin lira alacaklı olduğu için ihtar çekti. Hikmet Hancıoğlu, kulübe zarar verdiği için sözleşmesini fesih ettik. Hancıoğlu, bazı futbolcular ile görüşme yaparak gitmelerini sağlamaya çalışıyor. İhtarname ile ilgili gerekli itirazları hemen yapacağız. Hancıoğlu kulübünü seviyorsa gelir bu sorunu burada bizlerle çözerdi. Sigortasını eksik bildirip, bunu şikayet eden kendisidir. Ayrıca bunlar bizim yönetimde olduğumuz dönemde değil, kendisi sorumluyken yapılmayan işlemlerdir" diye konuştu.
        
"6 PUAN SİLME CEZASIYLA KARŞI KARŞIYAYIZ"
Atilla Süslü, eski futbolcuları Roman Bednar dosyasıyla ilgili ise bu akşama kadar 66 bin 750 euro yatırmamaları halinde 6 puan silme cezasıyla karşı karşıya kalacaklarını bildirdi.
        
FIFA'ya olan ödemelerinin mart ayı itibariyle olduğunu ifade eden Süslü, ''Hepsiyle anlaştık, ancak Sosibo ve Klukowski dışında hepsinin taksitleri ödendi. Roman Bednar'ın da bugün ödemesi var. Onunla da mailleşiyoruz. O meseleyi de halletmeye çalışıyoruz. Eğer parayı yatıramazsak 6 puanımız silinecek, bu da çok şeyin bittiği anlamına gelir'' dedi.
        
Süslü, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile dün bir görüşme yaptıklarını belirterek, ''Ankaragücü'nün durumunu ilettik. Bize hiçbir olumlu yaklaşımları olmadı. 'Başınızın çaresine bakın' dediler. Turgut Doğan Şahin transferinde Gaziantepspor konusunda kefil iken şimdi hakem olduğunu söylüyor. 1 milyon 850 bin lira olan alacağımızı önce 1 milyon 250 bin liraya, sonra da 900 bin liraya indirmek istiyorlar'' dedi.
        
''AKADEMİ ELİT LİGDEN ÇEKİLİYORUZ''
Ankaragücü Kulübü Başkanı Atillü Süslü, dün TFF yöneticileri ile yapılan görüşmelerde ''Akademi Elit'' konusunda da yardım istediklerini belirterek, ''GÖrüşmeye Cemal Aydın ile gittik. Kendisi bize yardımcı olmaya çalıştı, fakat olmadı. Federasyon ile ikili ilişkilerimiz kopma noktasına geldi. 2 gün içinde TFF Başkan Vekili Ufuk Özerten'den olumlu bir haber gelmezse Akademi Elit ligden çekilme kararımızı resmileştireceğiz. Ayrıca voleybol şubesini de bize büyük yük olan masrafları nedeniyle kapatıyoruz'' dedi.
        
9 FUTBOLCU KULÜBE İHTAR ÇEKTİ

Atilla Süslü, şu ana kadar 9 futbolcunun kulübe ihtar çektiğini belirterek, ''Cuma günü Ümit Kurt'un süresi doluyor. Ümit'i satıp diğer ödemeleri yapmaya çalışacağız. Cuma gününe kadar 105 bin lira ödememiz gerekiyor. Bu miktarı bulamazsak kendi cebimden vereceğim. Ümit'in kulübe para kazandırmadan gitmesini istemiyoruz'' diye konuştu.
        
Kulübün, eski başkan Bent Ahlat'ta 80 bin lirası olduğunu ve bununla ilgili hukuki işlemleri başlatacaklarını kaydeden Süslü, ''Ankaragücü'nün şu anki konumuna gelmesine neden olanlara dava açacağız, ancak bunun için 280 bin liraya ihtiyacımız var'' dedi.
        
Kulübe üye alımının aralık ayı sonuna kadar süreceğini belirten Süslü, ''Herkes gelsin kulübe üye olsun, genel kurulda da oy kullansın istiyoruz. Başkanlığa tekrar aday olmayı düşünmüyoruz ancak kimse çıkmazsa yeniden göreve talibiz'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...