A Milli oyuncu Orkun Kökçü: İyi başlangıç yapmak istiyoruz

Milli futbolcu Orkun Kökçü, A Milli Futbol Takımı’nın bugün yaptığı antrenman öncesinde açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 21.03.2023 - 19:16
A Milli oyuncu Orkun Kökçü: İyi başlangıç yapmak istiyoruz

Milli futbolcu , A Milli Takımı’nın bugün yaptığı antrenman öncesinde açıklamalarda bulundu.

2024  Avrupa Futbol Şampiyonası grup eleme maçlarına takım olarak iyi hazırlandıklarını söyleyen Orkun Kökçü, “Hayal kırıklığına uğradığımız son Avrupa Şampiyonası’nın ardından yeni turnuvaya iyi başlamak ve finallere hak kazanmak istiyoruz. Bunun için de Cumartesi günü elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

Ermenistan ve Hırvatistan hakkındaki görüşleri sorulan Orkun Kökçü, “Ermenistan ile ilgili pek bir bilgim yok. Ama Hırvatistan bildiğimiz gibi çok büyük bir ülke. FIFA sıralamasında 7’nci sırada. Çok kaliteli bir ülke olduğunu düşünüyorum. İyi oyuncuları var. Bursa’da çok güzel bir maç olacak. Biz kendimizden eminiz. Güzel bir sonuç alacağımızı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

"Feyenoord'da güzel bir dönem geçiriyoruz"

Hollanda ekibi Feyenoord’daki performansıyla ilgili ise milli oyuncu, “Feyenoord’da güzel bir dönem geçiriyorum. Ligde 1’inci sıradayız. 6 puan fark yaptık. Benim moralim iyi. Burada da devamını getirmek için elimden gelen her şeyi yapmak istiyorum” dedi.

⚽️👉FUTBOL HABERLERİ

"Ailem gelmek isterse 2 saat yol var"

Orkun, 2024 Avrupa Şampiyonası’nın Almanya’da düzenlenecek olmasının hatırlatılması üzerine, “Benim için güzel bir şey çünkü oraya katıldıktan sonra ailem maça gelmek isterse 2 saat yol var. Çok güzel bir durum olur Avrupa Şampiyonası’na katılmak. O da bizim hedefimiz. İyi futbolla katılmaya hak kazanmak istiyoruz” sözlerini sarf etti.

“Arkadaşlık ve ortam çok iyi”

22 yaşındaki futbolcu takımdaki arkadaşlık ortamının sorulmasına ise, “Arkadaşlık iyi, ortam da çok iyi. Herkes kendi takımında iyi performanslar gösteriyor. O yüzden takım ruhu da yükseliyor ve gelecek maçlar için hazırız” şeklinde yanıt verdi.

Sayfa Yükleniyor...