Abdullah Avcı'dan şampiyonluk yorumu: Pırıl pırıl bir ışık ama...

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Alanyaspor galibiyetiyle ilgili olarak, "Harika bir sonuç. Ama çalıştıklarımızın karşılığında bu sonucu almak beni daha çok mutlu etti" dedi.

NTV Spor 20.02.2022 - 22:50
Abdullah Avcı'dan şampiyonluk yorumu: Pırıl pırıl bir ışık ama...

Teknik Direktörü , 4-0'lık Alanyaspor galibiyetini yorumladı, "Alanyaspor lige çıktığından itibaren transferdeki doğru tercihlerle, aynı zamanda oyun hafızasını geliştirerdek yarışın içinde. Avrupa Kupalarını hedef koydu. 7 maçtır yenilmiyorlardı. Saha içerisinde oyun felsefesi olan ve planları olan bir teknik adama sahipler" dedi.

"Baskılar zaman zaman rakibe göre değişiyor" diyen Avcı şöyle devam etti, "Rakibe nasıl baskı yapacağımızı çalışmıştık. Bunun karşılığını da bugün itibariyle aldık. Bugün rakibin oyun kurma pratiğine çalıştık. Merkeze baskı yapıp kenarlara yönlendirme planlarınımızın karşılığını aldık. Bugün hem merkeze yönlendirip -bir tuzak- hem de oyunclarımın doğru reaksiyonları, goller, pozisyonlar gelmesi bizi mutlu etti. Bazen skoru alırsın kazanırsın mutlu olursun. Ama çalıştıklarının karşılığını sahada almak beni daha mutlu ediyor. Zaman zaman rakip çıkacaktı, bu ayaklara sahiptiler. Bundan sonra oyalamayı ve ikinci bölgede baskıyı da çalıştık. Hedefe pas atan, merkeze çıkartan bir takımdı. Bu savunma anlamındaydı."

Uğurcan'ın ayağının düzgün olması. Cornelius ve Nwakame'nin etkili olmasının işlerini kolaylaştırdığını vurgulayan Abdullah Avcı, "Geçen hafta söylemiştim. Şampiyonluk yolunda pırıl pırıl bir ışık. Bu ışık devam ediyor. Hızla ve büyük adımlar atıyoruz. Trabzonspor sevdalılarına bu anı armağan ediyorum. Ama Kayserispor ve Antalyaspor maçları var. Onların destekleri beni son derece mutlu ediyor. Oyuncularımı tebrik ediyorum. İyi bir takıma karşı iyi bir galibiyet aldık" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...