Abdullah Avcı'dan TFF'ye fikstür eleştirisi

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Kayserispor karşısında doğru bir oyunla kazandıklarını söyledi. Avcı, "Maç öncesinde de söylediğim gibi hedefimiz üçüncülük. En yakın rakibimizden 4 puanda olduğumuz süreci iyi bitirdik diye düşünüyorum." dedi. Avcı, Kayserispor'un golüne ilişkinse, "O pozisyonda kızdım. Öne oynamamız gerekiyordu. Uğurcan bu ülkenin en önemli kalecilerinden biri." ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi - NTV Spor 20.04.2024 - 21:49
Son Güncelleme: 20.04.2024 - 23:24
Abdullah Avcı'dan TFF'ye fikstür eleştirisi

'de , deplasmanda Kayserispor'u Enis Destan ve Nicolas Pepe'nin golleriyle 2-1 mağlup etti.

Karşılaşmanın ardından Trabzonspor'da teknik direktör açıklamalarda bulundu.

Mücadeleye ilişkin Abdullah Avcı, "Geçen Sivasspor maçından çıkmamız lazımdı. Oyunun ilk yarısını çok iyi oynadığımız bir maçı kaybettik. Buraya geldiğimizde, iştahlı ve seyircisinin desteğiyle oynayan bir takım. Oyunun bütününde çok doğru organizasyonlar yaptık. Yapamadığımız alanlarda basit top kayıpları yaptık. Ciddi bir şey vermedik oyunun içinde." dedi.

Avcı sözlerini şöyle sürdürdü, "O pozisyonda kızdım. Öne oynamamız gerekiyordu. Uğurcan bu ülkenin en önemli kalecilerinden biri. Maç öncesinde de söylediğim gibi hedefimiz üçüncülük. En yakın rakibimizden 4 puanda olduğumuz süreci iyi bitirdik diye düşünüyorum. En iyi şekilde çarşambaya kadar fiziksel ve zihinsel toparlanma yapmamız gerekiyor. Trabzonspor'un kenetlenme zamanı. Kayserispor'a bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum."

FİKSTÜR ELEŞTİRİSİ

Takvim hassasiyetine dikkati çeken Avcı, "Biliyorsunuz ocak ayında bütün takımlar 8-9 tane müsabaka oynadı. Hem ara transfer var, hem Afrika Kupası var, Türkiye Kupası çok yorucu ve yıpratıcı geçti. Sonrasında da geçen hafta itibarıyla milli takım arasıyla beraber devam eden süreçte 26 günde 2 maç oynadık. Bir takımı açısından sağlıklı değil. Bundan sonraki süreçte herhalde mayısın 26'sına kadar haftada yine 3 maç oynayacağız. Bu sağlıklı bir planlama değil. Gelecek sene itibarıyla bunun daha iyi olmasını rica ediyorum. Daha dikkat edilmesini istiyorum." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...