Abdullah Avcı: Trabzonspor'un her zaman hedefleri vardır

Trabzonspor, Gaziantep FK'yı 3-1 yendi. Bordo mavililer, Süper Lig'de 4. sıraya yükseldi.

Haber Merkezi - NTV Spor 10.12.2023 - 21:00
Son Güncelleme: 10.12.2023 - 22:02
Abdullah Avcı: Trabzonspor'un her zaman hedefleri vardır

Trendyol 'de deplasmanda Gaziantep FK'yı Trezeguet (2) ve Bakasetas'ın golleriyle 3-1 yendi. Bordo mavililer puanını 26 yaparak 4. sıraya yükseldi.

Trabzonspor Teknik Direktörü galibiyeti beIN SPORTS'a değerlendirdi.

"3 tane formasyona da hazırlandık. Rakip bize nasıl baskı yapacak, buradan nasıl çıkacağız, opsiyonlarda neler yapacağız diye bunlara çalıştık. Bugün topa daha fazla sahip olacaktık, Mendy ile bunu sağladık. Maç ikinci yarının başında 2-0 olana kadar 7 veya 8 tane net pozisyona girdik. Topa sahip olduktan sonra 6 ve 8 numaralar bizim için çok önemliydi. Edin'in yaptığı asistler gol olsa 7-8 olabilirdi. Bugün oyun organizasyonunun iyi olduğunu gördük. Daha iyi hale getirmek için çalışmaya devam edeceğiz. Trabzonspor'un her zaman hedefleri vardır. Oyun olarak harika bir akşamdı, skor olarak da. Büyük ve güçlü bir aileyiz. Kenetlendiğimiz sürece Trabzonspor ligin en önemli kulüplerinden biridir. Bu trafiğe alışmamız lazım. Alışmak zorundayız. Bilimi, teknolojiyi bu kadar kullanan bir kulübüz. Doğru bir şekilde hazırlanacağız. Bu süreci en iyi şekilde yapıp, Trabzonspor'un nasıl bir oyun istediğine hızlı hızlı dönüş yapmak istiyoruz."

Avcı, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Gaziantep FK'nin değişik oyun tarzlarına göre hazırlandıklarını söyledi.

Maçın deplasmanda olduğu için oyuna girmenin kolay olmadığını ifade eden Avcı, "İlk aşamada dengeli bir oyun vardı. Özellikle maç 2-0 olunca net 7-8 pozisyon vardı. Bu skorun ardından takım doğru oynayan, teknik kapasitesi yüksek, atak sonuçlandıran kimliğine sahip olup 3. golü buldu." dedi.

Çalıştıklarını doğru uyguladıklarını anlatan Avcı, şunları kaydetti:

"Bugün çalışmamızın karşılığını aldık. Geçen haftaki mağlubiyetin ardından böyle bir maçı deplasmanda kazanmak bizim için önemliydi. Bugün Trabzonspor'da 100. lig maçına çıktım. Bu Trabzonspor'da her teknik direktörü gururlandırır. Her zaman 'iyi ki Trabzonspor var' diyorum. Biz güçlü ve büyük bir aileyiz. Trabzonspor'un, Trabzon şehrinin nasıl bir oyun isteğini çok net bilen ve ekibiyle gerçekleştiren bir teknik direktörüm. Zaman zaman iniş ve çıkışların olduğu dönemleri yaşayacağız. Hem yarışırken, sonuç alırken organizasyon geliştiren bir takım olacağız. Oyuncularımı tebrik ediyorum."

Sayfa Yükleniyor...