Aboubakar'ın sırrını Cenk Tosun açıkladı

Beşiktaş'a devre arasında Everton'dan kiralık gelen Cenk Tosun, kariyeriyle ve Siyah Beyazlı takımın şampiyonluğuyla ilgili açıklamalar yaptı. Takımda kalıp kalmayaağı belirsizliğini koruyan Aboubakar'ın şampiyonluk ve kupa finalinin skorlarını önceden bildiğini söyledi.

NTV Spor 30.05.2021 - 02:14 | Son Güncelleme: 30.05.2021 - 21:20

Eski Beşiktaş muhabiri Atakan Kurt'un youtube hesabındaki Futbol Anıları programına katılan Cenk Tosun, Aboubakar ve kendisinin sakatlanmasıyla ilgili olarak "Biz yoksak Larin var dedik. Aboubakar ile benim özelliğim ceza sahası içinde bulduğumuz zaman değerlendiriyoruz. Larin daha farklı. Daha çalışkan, arayan, koşan bir futbolcu. Tam bir golcü olarak değerlendiremiyorsun. Sırtı dönük pek sevmiyordu. Hoca onu sol açığa entegre etti ve başarılı oldu. Sırtı dönük oynamak büyük kabiliyet. Herkes oynayamaz. Larin de " dedi.

Beşiktaş'ın deplasmanda Göztepe'yi 2-1 yenerek şampiyonluğa ulaştığı karşılaşmadaki Vincent Aboubakar ile ilgili anısını anlatan Cenk Tosun, "1-0 öne geçtik. seviniyoruz. 1-1 oldu. Duran toptan bir gol yedik. Devre oldu. 10 dakika oldu. Aboubakar kimseye bir şey söylemeden kalktı gitti. Tuvalete gittiğini zannediyorum. 10 dakika sonra geldi, 'neredeydin?' diye sordum. 'Odadaydım' dedi. Ne yaptığını bilmiyorum. Hiç izlemeyin maçı 2-1 yeneceğiz" dedi. 'He he' dedim, içimden, 2 dakika sonra gol oldu. Böyle bir şey olamaz. Antalya maçında aynısı oldu. Kupa maçında, oturdu bir şeyler yaptı. 'Maçı hiç izlemeyin 2-0 bitecek' dedi. Günahını almak istemiyorum, dua mı ediyor ne yapıyorsa. Çok enteresan,  korktum, tüylerim diken diken oldu." ifadelerini kullandı.

KÖTÜ OYNADIĞI MAÇ SONRASI BABASI STATTA BIRAKMIŞ
Babası başta olmak üzere ailesinin başarısında önemli rol oynadığını kaydeden 29 yaşındaki futbolcu, "Almanya'da 17 yaşaltı maçında oynuyorduk. Çok kötü oynadık. 3 tane yedik. 3-0 bitmiş. Ben gol atamamışım. Maç bitti, duşu aldım, çıktım. Herkesin babası bekliyor. Benimkisi yok. Arkadaşlarımın babasına sordum "Baban gitti" dediler. Trenle yol 1.5 saat. Takım arkadaşımın birinden para aldım da eve döndüm. Eve geldim, babam sinirli. Babam yüzüme bakmadı. Ben direk odama çıktım. Bababım buraya gelmesinde babamın çok büyük payı var ama annemin de ablamın da eşimin de rolü var. Evinde ne kadar mutluysan başarılı oluyorsun" diye konuştu.

Beşiktaş'ta Aboubakar'ın son durumu
Beşiktaş ile bu sezon 29 maça çıkan ve 30 maça ulaşamadığı için sözleşmesi uzamayan Vincent Aboubakar’ın durumu belirsizliğini koruyor. Başkan Ahmet Nur Çebi A Spor’a verdiği röportajda, “Aboubakar ile görüşmelerimiz devam ediyor. Çok uygun sözleşmesi vardı, başarı karşılığında biraz değiştirilmesi gerekiyordu ama biraz. Kantarın topuzunu kaçırmaya gerek yok” diyerek bu futbolcuya büyük çaplı bir zam yapılmayacağının sinyalini verdi.

Hürriyet gazetesinin haberine göre geçen sezon 1.5 milyon Euro'ya oynayan Vincent Aboubakar, menajeri aracılığıyla siyah beyazlı yönetime taleplerini bildirdi ve "Takımda en çok parayı Vida alıyor. En iyi oynayan futbolcu olarak ben de onun çizgisinde bir ücret isterim" dedi.

Sayfa Yükleniyor...