Ahmet Nur Çebi'den play-off yanıtı

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, play-off sistemine onay verebileceklerini söyledi. Çebi, "Play-off kulüplerin ortak alacağı bir karar. Eğer böyle bir sonuç olursa biz onay veririz. Bizce bir sakıncası yok." dedi.

Haber Merkezi - NTV Spor 28.09.2023 - 12:29
Son Güncelleme: 28.09.2023 - 15:07
Ahmet Nur Çebi'den play-off yanıtı

ve TÜPRAŞ ile stadyum isim sponsorluğu arasındaki anlaşma için imza töreni düzenlendi.

3 yıllık yapılan anlaşmaya göre siyah-beyazlıların stadının ismi Tüpraş Stadyumu olarak anılacak.

İmza töreninde açıklamalarda bulunan Beşiktaş Başkanı , 'deki play-off sistemine onay verebileceklerini söyledi.

Çebi açıklamasında, "Play-off kulüplerin ortak alacağı bir karar. Eğer böyle bir sonuç olursa biz onay veririz. Bizce bir sakıncası yok. Bu sezon da olursa destek veririm. Destek veririz. Top oynamaktan, mücadele etmekten kaçmak gereksiz. Bunu destekleyici oluruz." dedi.

Sponsorluk anlaşmasına ilişkin Çebi, "Beşiktaş tarihinin en yüksek stadyum isim sponsorluğu anlaşması için buluştuk bugün. Bir süreç oldu ama sonu istediğimiz gibi sonuçlandı. Tüpraş ailesine, onursal başkanımız Rahmi Koç'a va Koç ailesine teşekkür ediyorum. Diğer kurumlarla yaptığımız görüşmelerde bizlere gösterdikleri saygı ve sevgiye teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

"Her maç skorunun sonunda alkış veya eleştiri doğru değil"

Takıma güvendiğini belirten Ahmet Nur Çebi, dün oynanan Adana Demirspor maçına ilişkin, "Ekonomimizi düzgün yüretemezseniz harcamalarınızda derli toplu olmayı başarı olmazsanız sportif başarılar geçici olur. Zaman içerisinde Beşiktaş'ın bu işlerden çok daha faydalandığını göreceksiniz. Dünkü maç çok tatsız bir maçtı. Camia, taraftar ve takım üzüldü. 120 yıllık kulübüz. Neler yaşandı. Takımımız çok güçlü. Her maç skorunun sonunda alkış veya eleştiri doğru değil. Birlik ve beraberlik içinde olalım. Yaşananı bir kaza olarak kabul edip önümüze bakalım. Bizler bir aileyiz. İyi günde kötü günde beraber olduğumuzu herkese göstermek zorundayız." açıklamasında bulundu.

Çebi, gelirler ve sponsorluk anlaşmalarıyla ilgili, "Yayın gelirlerinin düştüğü bir süreç içinde bunları telafi edecek bir kaynak bulmak kolay olmuyor. Sponsorlarımızın bizleri önemsemeleri bunları az da olsa telafi etmiştir. Gelirlerimizin yüzde 50'si sponsorlardan geliyor. Sponsorluk gelirlerimizin iki kat arttığını düşünüyorum." dedi.

Lige havlu atıldığı fikrine katılmadığını da söyleyen Çebi, "Aynı fikirde değilim. Ligin başındayız. Önümüzde onlarca maç var. Sonuçların nasıl biteceğini bugünden görüyor gibi davranmayı doğru bulmuyorum. Hocama ve futbolcularıma güveniyorum. Her maçın sonucuna göre yürümeye devam edersek takım üstünde baskı oluştururuz. Sabırla beklemelerini istiyorum. Şampiyonluk hedefiyle sezon sonuna kadar yürüyeceğimi söylüyorum. Pandemide bu takımdan bir şey olmaz denirken 4 kupayı biz getirdik. Günlük sonuçlarla takımı, yönetimi yıpratmamak gerekiyor. Başarı için birlik gerekiyor." ifadelerini kullandı.

"Kaybetmek acı verici bir şeydir"

Adana Demirspor maçının ardından Şenol Güneş ve Salih Uçan arasındaki olaya ilişkin Çebi şunları söyledi, "Maç bitmiş. Kaybetmek acı verici bir şeydir. Şenol Güneş ve Salih Uçan arasındaki baba-oğul ilişkisi bilinse, bu hareketin art niyetli olmadığı anlaşılırdı. O görüntü olmasa daha iyiydi ama itmek olarak bakmayın. Herkes gergin, bir an önce oyuncuyu soyunma odasına göndermek istedi.Tasvip etmediğim bir olay olsa da art niyetli olmadığına eminim. Onlar kendi aralarında hallederler. İkisi arasında saygı ve sevgiyi bilseniz o hareketin ne anlama geldiğini bilirdiniz." 

Sayfa Yükleniyor...