Ahmet Nur Çebi'den "TFF başkanlığı için aday olacak" iddiasına yanıt

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığına aday olup olmayacağı ile ilgili açıklamada bulundu.

Yuşa Şahin - NTV Spor 29.05.2023 - 15:31
Ahmet Nur Çebi'den "TFF başkanlığı için aday olacak" iddiasına yanıt

Akademisi'nin yenilenip kullanıma hazır hale getirilen sahasının açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa siyah-beyazlı kulübün başkanı , yönetim kurulu üyeleri Emre Kocadağ, Serhan Çetinsaya, Ali Bayrak, Beşiktaş Futbol AŞ. Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Fidan ve bazı altyapı antrenörleri katıldı.

Ahmet Nur Çebi, Türkiye Futbol Federasyonu'na başkanlık için aday olacağı iddiaları hakkında; "Kafamda böyle bir düşünce yok. Beşiktaş’ın başkanıyım, burası çok onurlu ve gururlu bir görev yeri. Burada faydalı olmaya talibim. Bunu kimlerin çıkardığını bilmiyorum. İyi niyetli isteyenler olabilir, onlara teşekkür ediyorum." dedi. 

"Büyükekşi başarısız"

Başkan Çebi sözlerinin devamında; “Mevcut federasyon başkanının iyi niyetli olduğuna inansam da çalışkan olduğunu kabul etsem de başarılı olduğunu düşünmüyorum. Kendisinin yerine bir başkasının göreve devam etmesini tercih ediyorum” sözlerini sarfetti. 

"Ekonomik krizin altından kalkmanın tek yolu altyapı"

Twente ile oynanan maçın başlama vuruşunu yapan Ahmet Nur Çebi, Türk futbolunun ekonomik sıkıntıdan kurtulmasının yolunun altyapıdan geçtiğini belirterek, "Türk futbolunun en büyük handikaplarından biri çocuklarımızın yetişeceği, antrenmanlar yapacağı alanların az olması. Kulüpler de ekonomik kriz içinde olduğu için bu konulara gerekli ehemmiyeti gösteremiyoruz. Federasyonların da elinden geleni yapmaya çalıştıklarını görüyoruz ama işin ekonomik tarafını kaldırmakta zorlanıyoruz. Dün seçim oldu, ülkemize hayırlı olsun. Umarım bundan sonra altyapıya önem veren kararlarla Türk futbolunu destekleyecek kararlar alınırsa daha iyi olacak. Ekonomik krizin altından kalkmanın tek yolu altyapı. Rekabetten uzak hiçbir şeyde başarı gelmez. Yabancılarla rekabet eden Türk çocuklarının ortamının da sağlanması lazım. 'Bu ligde sadece siz oynarsınız' diyerek onların rahat olmalarını sağlamamamız gerekiyor. Başarı rekabetten gelir. Rekabet çalışmayı gerektirir. Çalışmak için de sahalar gerekiyor." diye konuştu.

Diğer altyapı takımlarının da Ümraniye'ye taşınmasını planladıklarını söyleyen Çebi, "Twente altyapı konusunda beraber anlaştığımız bir takım. Birbirimizle alışverişlerimiz olacak. U-19 ve diğer takımları buraya yerleştirmeye çalışıyoruz. Orman Bakanlığı'ndan taleplerimiz var. Beşiktaş için güzel şeyler olacak. Burası bataklıktı, çocukların sağlıklı spor yapabildikleri bir yer değildi. Nevzat Demir bu sahanın yapılmasıyla ilgili olan kısmın yarıdan fazlasını göğüslendi. Diğer iş adamlarının da Beşiktaş'ın çocuklarına destek olacak şekilde bu yatırımlara destek vermesini rica ediyorum." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...