Ajax-Feyenoord derbisi olaylar nedeniyle tatil edildi

Hollanda Eredivisie Ligi'nde Ajax ile Feyenoord'u karşı karşıya getiren maç olaylar sonrasında tatil edildi. Son şampiyon Feyenoord'un yakaladığı skor sonrasında Ajax taraftarları sahaya yabancı maddeler attı.

Haber Merkezi - NTV Spor 24.09.2023 - 17:36
Son Güncelleme: 24.09.2023 - 20:30
Ajax-Feyenoord derbisi olaylar nedeniyle tatil edildi

'de ile karşılaştı. 

Maçın 37. dakikası itibariyle Feyenoord skoru 3-0'a getirdi. Karşılaşmaya hızlı başlayan Feyenoord, 9. ve 18. dakikalarda Santiago Gimenez, 37. dakikada ise Igor Paixao'nun ağları sarsmasıyla 3-0 öne geçti.

Sahaya atılan meşaleler nedeniyle oyun 3 kez durdu

Bunun üzerine tribünlerden sahaya yabancı maddeler atılmaya başlandı. Mücadelenin 44. dakikasında sahaya atılan meşaleler nedeniyle Türk asıllı Hollandalı hakem Serdar Gözübüyük, maçı durdurdu ve yardımcı hakemleri yanına çağırarak soyunma odasına gitti.

Olayların yatışmasının ardından mücadeleye devam edilirken, bu kez 56. dakikada Ajax kalesi tarafına atılan meşaleler nedeniyle oyun yeniden durduruldu. Oyuncuları soyunma odasına yönlendiren hakem Gözübüyük, karşılaşmayı tatil etti.

Maçın hakemi 3 kez mücadeleyi durdurmasına rağmen olaylar devam edince, maçın tatil edilmesi kararlaştırıldı. 

Ajax kötü başladı

Bu sezon ligde sadece 1 galibiyet alabilen Ajax, 5 puanla 14. sırada yer alıyor. 11 puanlı Feyenoord ise 4. sırada bulunuyor.

Konu hakkında Eredivisie'den yapılan açıklamada, sahaya atılan meşaleler nedeniyle yarıda kalan karşılaşmanın tekrarlanmayacağı, mücadele ile ilgili kararın daha sonra verileceği belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...