Alanyaspor, Farioli'yi açıkladı

SON DAKİKA HABERİ: Aytemiz Alanyaspor, Fatih Karagümrük ile yollarını ayıran Francesco Farioli ile 2,5 yıllık sözleşme imzaladı.

NTV Spor 31.12.2021 - 13:30 | Son Güncelleme: 31.12.2021 - 13:49

Teknik direktör Francesco Farioli, Süper Lig'de kaldı. İtalyan çalıştırıcı, Aytemiz Alanyaspor ile 2,5 yıllık sözleşme imzaladı.

32 yaşındaki teknik direktör, "Eve döndüğümden dolayı çok mutluyum. Burada olmak benim için büyük bir şeref. Başkanımızla çok iyi bir diyalogumuz var. Beni her zaman destekledi. Bir gün tekrar buluşacağımızı ben giderken de konuşmuştuk. Beni tekrar buraya getirdiği için kendisine çok teşekkür ediyorum. Aytemiz Alanyaspor'u hak ettiği yerlere taşımayı hedefliyoruz. Bana bu fırsatı verdiği için çok teşekkür ediyorum" açıklamalarında bulundu.

Kulüp Başkanı Hasan Çavuş, Farioli için, "Sezon başından bu yana birlikte çalıştığımız Bülent Korkmaz hocamızla karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırmış bulunmaktayız. Bülent hocamıza ve ekibine, Aytemiz Alanyaspor'umuza vermiş olduğu emeklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Yeni hocamız Francesco Farioli bildiğiniz gibi geçen sezon ekibimizde yer almaktaydı. Daha sonra Fatih Karagümrük'e teknik direktör olarak gitmişti. Oradan da geçtiğimiz zamanlarda ayrılmıştı. Biz de Francesco hocamızla yolumuza devam etme kararı aldık. Kendisi bildiğimiz ve inandığımız bir hocamız. Kulübümüze faydalı olacağına da inanıyoruz. Aytemiz Alanyaspor'umuzun daha iyi yerlere gelmesi için çalışmalar yapacağız. Hayırlı ve uğurlu olsun." ifadelerini kullandı.

Francesco Farioali’nin ekibi şöyle:Daniele Cavalletto ve Felipe Sanchez Mateos (Yardımcı Antrenör)Jarkko Antero Tuomisto (Kaleci Antrenörü)Francisco Nogales (Bireysel Performans Antrenörü)Osman Nuri Kul (Analiz)Giovanni Melchiorre ve Ali Can Sümbül (Kondisyoner)

Sayfa Yükleniyor...