Albayrak: "Şampiyon demek en büyük hata olur"

Beşiktaş Yöneticisi Metin Albayrak, şampiyonlukla ilgili temkinli konuştu. Ligde 13 hafta daha olduğunu hatırlatan Albayrak "Şampiyonuz demek en büyük hatamız olur" dedi.

NTV Spor 20.02.2017 - 13:31 | Son Güncelleme: 20.02.2017 - 17:15

Beşiktaş Basın Sözcüsü Metin Albayrak, "Şampiyon ilan edilmemiz yanlış" dedi.

Albayrak, zirve yarışında rakiplerinin hepsinin üst üste ikinci kez puan kaybederken kendilerinin haftayı 3 puanla kapatmasını değerlendirdi.

Henüz 21. haftayı geride bıraktıklarını belirten Metin Albayrak "Takımımız övgüyü hak ediyor ama biten bir şey yok. Daha oynanmamış 13 maç varken, şampiyon ilan edilmemiz yanlış. Ayaklarımız yere sağlam basmalı" dedi.

Albayrak, takımın performansını övdü ve sahada futbolun doğrularını yerine getirdiklerini söyledi.

Beşiktaşlı yönetici "Karabükspor yenilgisinin bir kaza olduğunu söyledik ve öyle de oldu. Hem Beer Sheva hem de Akhisar Belediyespor maçlarında gerçek Beşiktaş'ı tekrar gördük. Şampiyonluk en büyük isteğimiz. Lideriz ve şampiyon olacağımıza inanıyoruz ama futbolda her şey var. Şu an "şampiyonuz" demek en büyük hatamız olur" ifadelerini kullandı.

Metin Albayrak, teknik direktör Şenol Güneş'in kendileri için bir şans olduğu görüşünde. Albayrak, "Takımımız, önceki yıllarda yenildiğinde birkaç hafta bunun etkilerini üzerinden atamıyordu. Ama artık tecrübe kazandık. Bu tip dönemleri rahat geçiyoruz. Bunda en büyük pay tabi ki Şenol Güneş'in. Eğitici ve öğretmen bir teknik direktör nasıl olur, herkese gösteriyor. Kendisiyle uzun süre çalışmak istiyoruz" dedi.

UEFA Avrupa Ligi'nde tur atlayacaklarına inandığını belirten Beşiktaşlı yönetici, ligde Galatasaray'ı yenmeleri halinde büyük bir avantaj yakalayacaklarını sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...