"Alex artık Samandıra'ya girebilecek"

Fenerbahçe İdari Menajeri Volkan Ballı, transferle ilgili, "Gelenler olabilir" değerlendirmesinde bulunurken, eski futbolcuları Alex'in de artık Samandıra'ya girebileceğini belirtti.

NTV Spor 09.01.2019 - 17:23

FB TV'de yayınlanan 14/16 programına konuk olan Volkan Ballı takımda yüzlerin güldüğünü söylerken, "Yüzler neden gülüyor? Çünkü takım çok çalışıyor. Ben bir kolej havası görüyorum. Zaten çok sayıda genç oyuncumuz var ve hepsi hocamızın dediklerini harfiyen yerine getiriyor. Bu çok önemli. Yıllarca kamp tecrübeleri yaşadım. Fenerbahçe’nin kampları hep bu şekilde disiplinli geçer. Herkes kurallara uyar, hiç sorun çıkmaz. Bu senede aynısını yaşıyoruz. Bu yüzden futbolcularımıza teşekkür ediyorum." dedi.

İlk yarının çok kötü bir sonuçla bittiğini kaydeden Ballı, "Bu kötü sonucun yarattığı bir travma vardı. Yüzler asıktı. Aile içinde sıkıntılar olabiliyor tabii. Bir takım değişimler oldu. Ersun hoca geldi, ben göreve başladım. Ersun hoca da önemli bir tecrübe. Çok iyi bir teknik adam. Çok iyi bir ekibi var. Kendisiyle daha önce şahsen çalışmadım ama milli takım antrenörlüğü döneminden hem Fenerbahçeliliğini hem de ne kadar iyi bir antrenör olduğunu biliyordum. İnsan geldiği yeri, hiçbir zaman unutmamalı. Ben taraftarlarımızın içinden geldim. Tribünlerde büyüdüm. Tribüncü arkadaşlarımla yıllarca Fenerbahçe’ye çeşitli platformlarda hizmetler verdik. Görev yaptığım dönemde çok sayıda şampiyonluklar yaşadık. Bunlar tabii ekip halinde yapılıyor. Burada da böyle bir ekibi oluşturmuş durumdayız. Ersun hocamla çok iyi bir dostluğumuz var." diye konuştu.

"TRANSFERDE GELENLER OLABİLİR"
Transferde ilk olarak Sadık'ın geldiğini kaydeden Volkan Ballı, "Bundan sonra Sayın Başkanımızın, yönetim kurulumuzun, Sayın Comolli’nin çalışmaları devam ediyor. Bize yeni transfer olarak kabul edebileceğim sadece Sadık değil. Kaleci Volkan, kaptanımız, diğer oyuncularımız Dirar olsun, Aatif olsun, onlar da aramıza katıldılar. Bundan sonra neler olacak bilinmez. Gelenler olabilir, her şey olabilir." ifadelerini kullandı.

"TARAFTARLARIN LAYIK OLDUĞU SONUÇLARI ALMAK ZORUNDAYIZ"
Ersun Yanal'ın akademisyen bir teknik direktör olduğunu belirten Fenerbahçe İdari Menajeri Volkan Ballı, "İşin bilimsel boyutunu da çok iyi bilen bir insan ve ekibini de çok iyi kontrol edebilen bir insan. Antrenman bilimi konusunda bilgisi olan bir teknik direktör, hem teknik ve taktik verir hem de kondisyonerini de denetleyebilir. Bu çok önemli. Beslenme gibi diğer konularda da çok tecrübeli, ve bilgi dolu bir akademisyen. Ekibi de son derece başarılı. Çok iyi bir uyum içerisinde çalışıyoruz. Gecenin 12’sinde aşağı iniyorum, hoca ve ekip spor salonu yaptığımız alanda çalışmaya devam ediyorlar. Gerçekten herkes elinden gelenin en iyisini yapmak zorunda. Fenerbahçe taraftarlarının layık olduğu sonuçları almak zorundayız. Çok uzaklaşan şampiyonluk hedefi önümüzdeki senenin başlangıcıyla Fenerbahçe’nin ilk hedefi olacaktır, olmalıdır da." sözleriyle umutlu mesajlar verdi.

"İKİNCİLİK KABUL EDİLEMEZ"
Takımın bulunduğu durumdaki memnuniyetsizliğini dile getiren Ballı şöyle devam etti, "Bu şekilde hiçbir şey kazanamayız. Şu bir realite; yüzler asıktı. Sebepleri belki çoktur, bunlara girmemek lazım. Önümüze bakmamız gerekiyor. Gülen yüzlerin olması gerekiyor, bunu hep beraber sağlamaya çalışıyoruz ve öyle de oluyor. Takımda iyi bir arkadaşlık var. Ben bu arkadaşlığın sahaya mutlaka yansıyacağını düşünüyorum. Fenerbahçe asla ve asla bu durumda olamaz.

Ben hep duygularla yaşamış bir insanım. Fenerbahçeliliği de öyle yaşadım. Fenerbahçe’de güzel dönemler geçirdim, hep şampiyonluklara alıştım. İkincilik kabule dilemez. Fenerbahçe başarısızlığı kabullenemez. Biz her zaman kazanmalıyız. Elimizden geleni yapmalıyız. Kulübümüz bunu tekrar yakalayacaktır."

"ALEX ARTIK GELDİĞİNDE SAMANDIRA'YA GİREBİLECEK"
Eski yönetimin Alex çekimi için Saracoğlu ve Samandıra'da çekim yapmak için girişine izin vermediği eski yıldızı Alex de Souza konusunda ise Volkan Ballı, "Eski futbolcularımız zaman zaman maçlarımıza geliyor. Onlar bizim formamızı terlettiler, bizim için çok değerliler. Benim onlarla ilişkim yıllardır devam ediyor ama esas olan Fenerbahçemizin onların değerini bilmesi. Ne zaman ihtiyacımız olsa yardımımıza koşuyorlar. Onlar bizim bağlantılarımızda da yardım edecekler. Alex geldiğinde Samandıra’ya girebilecek artık. Dün bir mesajlaşma oldu. Bu çok güzel bir şey. Onlar ulübümüz için formamız için ter akıttılar, şampiyonluklar yaşattılar. Onlar bizim başımızın tacı. Bu gerçekten çok güzel bir şey." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...