Alex de Souza, Antalyaspor'daki teknik ekibini açıkladı

SON DAKİKA HABERİ: Trendyol Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor, yeni teknik direktörleri Alex de Souza için imza töreni düzenledi. Alex de Souza teknik ekibine dair bilgi de verdi.

Haber Merkezi - NTV Spor 30.05.2024 - 12:18
Son Güncelleme: 30.05.2024 - 14:37
Alex de Souza, Antalyaspor'daki teknik ekibini açıkladı

Alex de Souza ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Alex de Souza kendisi için düzenlenen imza töreninde açıklamalar yaptı.

Alex de Souza şu ifadeleri kullandı:

"Herkesin önünde bir kez daha başkanına ve yönetime teşekkür ediyorum.

Bana burada çok iyi şeyler hissettirdiler. Çok mutlu olduğum bu ülkeye gelmemde vesile oldukları için başkanıma ve yöneticilerime teşekkür ederim.

Aynı şekilde geldiğim günden beri beni burada evimde gibi hissettiren Antalya halkına da teşekkür ediyorum. Burada takıma iyi bir enerji vermek istiyorum.

Buraya gelmeden önce de Antalyaspor'a en iyi şekilde hizmet etmek, en iyi şekilde hazırlandığımı da kamuoyuna bildirmek isterim.

2 yıllık kontratımızın olduğu sürede Antalyaspor ile başarılı bir dönem geçirmek istiyoruz. Statta taraftarlarımızı görmek ve onları mutlu etmek istiyoruz. Bu yüzden de çok heyecanlı olduğumu belirtebilirim.

TRANSFER CEVABI

Geldiğimden beri takımı daha derinden inceleme fırsatı buldum ve daha fazla bilgi sahibi oldum diyebilirim. Mücadeleci ve taraftara seyir zevki veren bir Antalyaspor yaratmak istiyoruz. Doğru bütçeyle doğru takımı kuracağız.

Avrupa'da transfer dönemi açılacak. Bazı oyuncuların Antalya'ya gelmesi doğal olabilir. Basında çok fazla isimler duyabiliriz. Yönetim bu anlamda aksiyonları alacaktır. Brezilya'daki haberlere sizden daha önce ulaşıyorum doğal olarak. Daha ben oradayken Antalyaspor'a benim yönlendirmem doğrultusunda transfer olacağı söyleniyordu. Maalesef bu tip haberler oluyor.

TEKNİK EKİBİNİ AÇIKLADI

Semih Şentürk bizim hoca ekibimizde olmayacak. Ben Brezilya'dan 2 yardımcı antrenör getireceğim; Joao Paolo ve Ze Roberto. Ayrıca Mehmet Aurelio da teknik ekibimizde olacak.

OYNATACAĞI SİSTEME DAİR

Rakibiyle çok ciddi mücadelelere girebilen, dengeli, taraftarları stada koşarak getirecek bir takım yaratmak istiyorum. Sistemle konuşmak için henüz erken. Kafamda tabii ki bir şeyler var. Taraftarların izlemekten keyif aldığı bir Antalyaspor'u hayal ediyorum.

"ANTALYASPOR'DA OYNAMAK İSTEYEN OYUNCULARLA BİRLİKTE OLMAK İSTİYORUZ"

Bizim asıl odağımız güçlü ve mücadeleci bir takım oluşturmak. Takımda belli departmanlarımızın ortak düşündüğü isimler var, bunlar üzerinde konuşuyoruz. Burada en önemli etmen takımın finansal dengesini bozmamak. Antalyaspor'da oynamak isteyen oyuncularla birlikte olmak istiyoruz.

Bazen güçlü isimlerle kontrat imzalarsınız ama onlardan istediğinizi alamazsınız, bazen de ismi olmayan futbolculardan beklentinizin üstünde verim alırsınız. Biz de Türkiye'ye gelmek isteyen, Antalyaspor'da oynama arzusu olan futbolcuları istiyoruz.

"ZICO, PEREIRA VE LAZARONI İLE KONUŞTUM"

Zico ile konuştum, Pereira ve Lazaroni ile de konuştum. Her zaman onların fikirlerine değer verdim. Türkiye'de çalışan teknik direktörlere de danıştım.

Buradan üzgün ayrıldım ama buradan giderken insanların bana yaşattıkları bir yandan beni mutlu etti. Buradan teklif gelince tabii ki multu oldum. Türk halkına da bana bugüne kadar yaşattıkları için teşekkür ediyorum.

Mesela ben Brezilya'da oynarken kariyerimi Türkiye'de oynayacağımı düşünmemiştim. Burada başladıktan sonra da burada bitireceğimi düşünmüştüm ama öyle olmadı. Bu yüzden gelecekle ilgili bir şey söylemek doğru değil. Bugünün tadını çıkaralım, yarının ne olacağına bakarız."

Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe'nin açıklamaları şöyle:

"Alex hocamızla 2 yıllık sözleşme imzalıyoruz. Geldiği günden beri Alex hocamız ile toplantı halindeyiz. Şimdiden mühendisliğine başladık. Gelecek ve gidecekler... Hocamızın ve scout ekibimizin önerdiği oyuncular... Bunların hepsine başladık. Bu toplantılar devam edecek. Antalyaspor'un bütçesini zorlamayacak, en seçkin kadroyu hazırlamaya çalışacağız.

"ALEX'İN SÖZLEŞMESİNDE GÜZEL MADDELER VAR"

Benim hep hedefim olacak. Ben hedefsiz yola çıkmıyorum. Bu süreçten sonra benim yine hedefim var. 2 yıllık bir planlama yapıyoruz.

Hedefimiz şu değil net söyleyeyim, bunu 9 ayda tecrübe ettim; ligde kalmak için oynamayacağız. Ligde kalmak için sıradan takım kurarsın. Antalyaspor'un hedefi olmadığı müddetçe başarı sağlayamaz. İlk 4'ü iddia ettik, aksilikler yaşadık. 5 aylık dönemimde 5 yıllık olay yaşadık. Birkaç oyuncu kaybettik biliyorsunuz. Geçtiğimiz senelere bakarsak bununla övünmüyorum ama son haftalarda kümede kalma stresi yaşamadık. İyi bir yerde bitirdik geçen seneye göre ama bundan memnun değilim. Çıta yine yüksek olacak. Biz bu görevi layıkıyla teslim ettikten sonra bizden sonra gelen arkadaşlar çıtayı hep yüksek tutacak. Alex'in sözleşmesinde güzel maddeler var, inşallah Avrupa'da oynarız."

Sayfa Yükleniyor...