Ali Koç'tan TFF'nin harcama limiti kararına yorum: Artık dayanılmayacak hale geldi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Gaziantep FK maçı sonrası "Şu an itibariyla transfer yapamıyoruz" dedi.

NTV Spor 18.01.2020 - 23:04 | Son Güncelleme: 19.01.2020 - 00:28

Deplasmanda 2-0 kazandıkları Gaziantep FK maçı sonrası Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) transfer harcama limitiyle ilgili kararını açıklayan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç "Karar bize dün gece tebliğ edildi. Cuma günü 1 saat sunum yaptık. Cuma günü değerlendirilen konular aslında bir önceki cuma konuşulmuştu. Tam karar orada çıkmamıştı. 1 hafta daha beklediler. Bizim başvurumuzu kısmen kabul ettiler, kısmen kabul etmediler. Daha da enterasanı geçmişte bir limit var. O rakamın üstüne kabul edilen rakamları ekleyip, eski hesaplardan başka şeyleri eksilttiler. Biz bunu anlamakta güçlük çekiyoruz" dedi.

Ali Koç, "Bize olan tutumu, tavrı anlamakta güçlük çekiyorum. Yaptığımız başvurular, bir önce yaptığımız başvuru birebir kabul edilmişti. O başvuru harcama limitimizi biraz artırmıştı. Bu iş nasıl olmaz, nasıl Fenerbahçe'nin önü açılmaz olarak değerlendiriliyor. Lisans Kurulu zor bir görev aldı. Onların mevcut talimatnamede yanlış olmasına rağmen yorum yapamıyorlar. Talimatnameyi değerlendirmek zorundalar. Yaptığımız başvurular uluslararası muhasebe kurallarına göre kabul edilmemesi için bize göre nedeni yok. 2 ayrı bankayla yaptığımız anlaşmalar var. Acilen Tahkim'e gideceğiz. Son durağımız Tahkim. Ama dediğim gibi gözünün üstünde kaşın var muamelesi görüyoruz intibasını görüyoruz. Neden böyle yaklaşılıyor, anlamakta güçlük çekiyoruz." ifadelerini kullandı.

"Haklı başvurumuz kabul edilseydi, bugün 40-50 milyon liralık harcama limitimiz olacaktı" diyen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç şöyle konuştu:

"Başvurularımızın bir kısmı kabul edildi. Bize göre kesinlikle kabul edilmesi gereken bir kısmı kabul edilmedi. Rakamımız arttı. Ne hikmetse daha önce aldığımız haklar tekrar hesaplandı ve düşürüldü. Anlamakta güçlük çekiyoruz. Burada kadro mühendisliği yapmak da sıkıntı. Belki kalabalık mevkiide 2-3 kişiyi yollayacağım. Birkaçını yakında duyacaksınız. Bütçem 3-4 milyon inecek. Çok ihtiyacım olan sol beke 1 transfer yapacağım. Total bütçede indirim yapacağız. Diğer taraftan belki fazlalık olan yerlerden de tasarruf edeceğiz. Ancak bize hiçbir şekilde manevra alanı verilmiyor. En kısa sürede Tahkim'e gideceğiz."

Haklı oldukları konuları bugün açıklayacaklarını vurgulayan Koç "Profesyonel arkadaşlarımızın televizyon kanallarına çıkıp durumu anlatmaları gerekiyor. Artık dayanılmayacak hale geldi. Geçen hafta bu kararı verselerdi belki Tahkim'e gidip çözüm bulabilirdik. 2 hafta kaldı. İnanıyorum, umuyorum ki Tahkim çabuk toplandı. Daha önce de ihtiyaç doğrultusunda toplandılar. O konuda hassaslar. Bu konu adil bir şekilde ele alındığında bizim hakkımızın verilmesini umut ediyoruz. Dua ediyoruz. Çünkü bir şekilde ciddi bir baskı altında da gerek kurul gerek federasyon olarak" açıklamalarını yaptı.

"Fenerbahçe şu an itibariyle transfer yapabiliyor mu? sorusuna ise Ali Koç, "Hayır yapamıyor" yanıtını vererek açıklamalarını tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...