Ali Koç yeni sezon için transfer sayısı ve mevki verdi

SON DAKİKA HABERİ: Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Ankara'da kulüp üyelerine seslendi. Ali Koç yeni sezonun transfer stratejisine dair ipuçları verdi.

Haber Merkezi - NTV Spor 27.05.2024 - 19:45
Son Güncelleme: 27.05.2024 - 21:33
Ali Koç yeni sezon için transfer sayısı ve mevki verdi

Kulübü Başkanı gündeme dair açıklamalar yaptı. Ali Koç sistemi yenemediklerini söyledi ve gelecek sezonun planlamasına dair açıklamalar yaptı.

Ali Koç'un açıklamaları şöyle:

"Size şunu teminatını verebilirim: Diğer aday kazandığı takdirde camiayı kenetlemek için elimizden gelen desteği vereceğimizden şüpheniz olmasın.

Olağanüstü bir sezon geçirdik. ‘Fenerbahçe kötü bir sezon geçirdi’ diyen varsa iyi niyetli biri değildir.

"BİZ 102 PUAN ALSAK RAKİBE 103 PUAN ALDIRACAKLARDI"

Şampiyon olamadık. Biz 102 puan alsak rakibe 103 puan aldıracaklardı. Herkesi yendik, rakipleri yendik ama sistemi bir kez daha yenemedik.

📈 TRENDYOL SÜPER LİG PUAN DURUMU 📈

Ben bize yaşattıklarından dolayı teknik ekibimize ve takımımıza teşekkür etmek istiyorum çünkü olağanüstü bir sezon geçirdiler.

Bugüne kadar 90 puan barajının kaç kez aşıldığını biliyor musunuz? 1980'lerin sonunda iki sezon arka arkaya aşılmış. Bir kere Fenerbahçe, bir kere Galatasaray. Onun dışında 90 puan alınan başka bir sezon yok.

Avrupa'da 4 kırmızı kart aldılar, Süper Lig'de koca sezon 1 kırmızı kart gördüler.

"ÇOK DAHA HIRSLANDIM, ÇOK DAHA İNANÇLIYIM"

Şahsen çok daha hırslandım, çok daha inançlıyım. Son 2 senede prangalar atılınca ne kadar iyi kadrolar kurduğumuzu, ne kadar iyi hocalar getirdiğimizi gördünüz ama bir şekilde sistemi yenemedik.

"TARİHİN EN İYİ KADROSU DİYORUM"

Niye umutluyum? Artık Fenerbahçe'nin çok iyi bir kadrosu var. Tarihin en iyi kadrosu diyorum. Fenerbahçe tarihinin en iyi sonucunu bu kadro almıştır.

"3-4 BİLEMEDİNİZ 5 İLAVE YAPMAMIZ GEREKİYOR"

İnşallah bu kadronun üstüne 3-4 bilemediniz 5 ilave yapmamız gerekiyor. Mesela kanatlarda sıkıntımız vardı, ilave yapmamız gerekiyor.

🟡FENERBAHÇE HABERLERİ🔵

Nisan ayından beri Mario Branco ve ekibi bunu çalışıyor. Şu anda hiç bırakmayı düşünmediğimiz oyunculara ilgi alaka var, onları da değerlendirmek zorundayız.

Kadroyu korursak üstüne 3-4 futbolcuyla çok daha kuvvetli bir takımımız olacak.

"KALİTELİ BİR KADRO KURACAĞIMIZDAN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN"

Şampiyonluk sözü verip gerçekleşeceğini bilsem veririm ama öyle olmuyor. İnşallah şampiyonluk sözü gerektirmeyecek kalitede bir kadro kuracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

"FENERBAHÇE'DEN TEK KURUŞ ALACAĞIM YOK"

Benim Fenerbahçe'den alacak tek bir kuruşum yoktur. Bunun aksini söyleyenler de şerefsizce yalan söylüyorlar.

Beşiktaş kulübü şerefli ikinciliklerden bahsederdi. Kimden bahsederdi? Bizden mi, Trabzonspor'dan mı, Başakşehir'den mi? Malum takıma karşı bahsederdi. Benzer bir dönemi de ne yazık ki biz şu an yaşıyoruz.

"KORKUMUZ BU KULÜBÜN 6 SENE ÖNCE GELDİĞİ NOKTAYA GERİ DÖNMESİ"

Hayatta aptallar ve ölüler değişmez. Hepimiz değişiriz, bazen iyiye bazen kötüye. Son dönemde duyduklarımız, 'Şampiyon yapmaya geliyorum. Para, borç önemli değil.' gibi şeyler. Birden tüylerim diken diken oldu, o eski günlere çağrışım yapılıyor. Bizim korkumuz, bu kulübün 6 sene önce geldiği noktaya geri dönmesi. Bu yüzden bu mücadeleye girmeye karar verdim.

FETÖ VURGUSU

Türkiye'nin FETÖ'leşme sürecinin paralel yansımasıdır Türk futbolunda olanlar. Temizlenmeyi bırakın, bu unsurlar sanki daha da canlanır, güçlenir hale gelmiştir.

"BU BÖCEKLERİ ÖYLE VEYA BÖYLE EZMEK ZORUNDAYIZ"

Bu sisteme karşı verdiğimiz mücadelede bir noktaya geldik. Bunu devam ettirebilmek, bu böcekleri öyle veya böyle ezmek zorundayız.

BANKALAR BİRLİĞİ

Bankalar Birliği anlaşmasından 3 yıl içerisinde çıkmayı vadediyoruz.

SAKATLIKLARA DAİR SORUYA CEVAP

Sağlık konusunu yanlış yorumluyorsunuz. Sadece bir takım doktoru var, geri kalan bütün tedavi sponsor hastanede yapılıyor. Yaşadığımız bütün sağlık sorunlarını bir kişiye bağlamak yanlış. Bizim grubumuzdan da destek alınıyor, yurt dışından da destek alınıyor, sponsor hastanemizden de destek alınıyor.

Ben mevcut TFF başkanının bu kadar Galatasaraylı olduğunu bilmiyordum başkan olurken. Geçen sene şampiyonluk töreninde Icardi'ye bir bakışı var, Wanda Nara öyle bakmamıştır."

Sayfa Yükleniyor...