"Alman futbolcular palyaço mu?"

Cezayir karşısında ortaya konan kötü futbol, Almanya'da sinirlerin gerilmesine yol açtı. Takımın en sinirli ismiyse, genellikle sakin yapısı ile tanınan Per Mertesacker'di.

NTV Spor

01.07.2014 - 23:32

Alman savunmacı Per Mertesacker, Cezayir'i uzatma sonunda yenip; çeyrek finale çıktıkları maç sonrası, kötü oynadıkları yolundaki eleştirilere sert yanıt verdi.

Genellikle sakin yapısı ile tanınan Mertesacker, kendisine kötü oyunun nedenlerini soran bir muhabire, hiç beklenmedik şekilde çıkıştı. Önemli olanın çeyrek finale yükselmek olduğunu vurgulayan Mertesacker, kendisinden açıklama bekleyen muhabire; "Benden ne istiyorsunuz? İyi oynayıp elenmemizin daha mı iyi olacağını düşünüyorsunuz? Sizce Dünya Kupası'nda son 16'ya kalan Alman futbolcular bir grup palyaço mu? Bu aptalca sorulara anlam veremiyorum. 120 dakika boyunca mücadele ettik ve hakederek çeyrek finale çıktık" dedi.

LAHM: POTANSİYELİMİZ BİLİNİYOR
Kaptan Philipp Lahm ise daha sakindi. Alman halkının kendilerinden daha iyi bir oyun beklemeye hakları olduğunu vurgulayan Lahm; "İnsanlar bizim potansiyelimizi biliyor. Cezayir maçında bu potansiyeli sahaya yansıtamadık. Artık daha iyi oynamamız gerektiğinin farkındayız" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...