Almanya formasını 2 kez giyen Dahoud milli takım tercihini Suriye'den yana yaptı

Stuttgart'ın tecrübeli orta saha oyuncusu Mahmoud Dahoud, Suriye Milli Takımı'nı tercih etti. 28 yaşındaki oyuncu Almanya Milli Takımı'nın formasını 2 kez terletmişti.

Haber Merkezi - NTV Spor 14.03.2024 - 20:48
Almanya formasını 2 kez giyen Dahoud milli takım tercihini Suriye'den yana yaptı

Düsseldorf altyapısında yetişen ve Borussia Dortmund'da yıldızı parlayan milli takım için kararını verdi.

Bundesliga ekiplerinden Stuttgart forması giyen Mahmoud Dahoud, Sky'a verdiği röportajda Milli Takımı'ndan yana tercih yaptığını açıkladı.

"Suriye için oynama fikrine çok çabuk karar verdim" diyen 28 yaşındaki oyuncu, "'da büyüdüm, hayatımın tamamını burada geçirdim ve genç milli takımlarda ve A milli takımda oynayarak büyük bir gurur yaşadım. Almanya benim evim. Ancak Suriye, ailemin kökeninin ve benim doğum yerimin bulunduğu ülke. Ailemden erken yaşta, Almanya'da ne kadar ayrıcalıklı bir hayat sürdüğümüzü ve aynı zamanda Suriye halkına neşe getirmenin ne kadar önemli olduğunu öğrendim. Bunu gerçekleştirmek istiyorum ve bu içten gelen projeye çok seviniyorum." ifadelerini kullandı.

ALMANYA MİLLİ TAKIMI FORMASINI GİYDİ

Mahmoud Dahoud, Almanya Milli Takımı'nın formasını 2 maçta giydi. Tecrübeli oyuncu, Almanya'nın Türkiye ve Çek Cumhuriyeti ile oynadığı hazırlık maçlarında oynadı.

Sayfa Yükleniyor...