Altay'da transfere 10 milyon euroluk engel

Altay'ın transfer yasağınında 2023-24 sezonun ilk yarısında da süreceği açıklandı. Başkan Ayhan Dündar, "Yasak en erken ocak ayında kalkar." diye konuşurken, siyah beyazlı kulübün bu konudaki borcunun 10 milyon euro olduğu öğrenildi.

Bora Eğriçayır - NTV Spor 27.05.2023 - 12:22
Altay'da transfere 10 milyon euroluk engel

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden 'da 1.5 sezondur devam eden transfer yasağının 2023-24 sezonun ilk yarısında da süreceği açıklandı. Eski yabancı futbolculara olan borçları nedeniyle FIFA tarafından 2021-22 sezonunun devre arasında transfer tahtası kapatılan siyah-beyazlılar, bu sezon kadrosuna takviye yapamadan mücadele etti. İzmir temsilcisinde mevcut kadrodan sadece 42 yaşına basacak kaptan İbrahim Öztürk'ün sözleşmesi sona erecek. Altay, kontratları süren oyuncularına gerekli ödemeleri yapıp kadrosunu koruyarak yeni sezona başlamayı hedefliyor.

⚽️👉 HABERLERİ

Transfer yasağının bu yaz döneminde kalkmayacağını belirten Başkan , "Yasak en erken ocak ayında kalkar. Diğer dosyaların davaları da her an gelebilir. Transferle ilgili olumlu bir gelişme yaşanacağını düşünmüyorum. Mümkün değil. Ara transfer döneminde tahtayı açmak için tamamı olmasa da çok ciddi ödemelerin yapılması, dava açan eski yabancı oyunculardan muvafakatname alınması gerekiyor. FIFA'da 20'ye yakın dosyamız var. Ödeme yapmazsak kulübümüze cezalar gelebilir" diye konuştu.

Altay'ın borcunun yaklaşık 10 milyon euro olduğu kaydedildi.

Sayfa Yükleniyor...