Andrea Agnelli: 150 sayfalık bir sözleşmeye imza atan 12 kulüp var

Avrupa futbolunda dev kulüplerin Süper Lig rüyası devam ederken Juventus'un sahibi Andrea Agnelli, proje için 12 kulübün sözleşme imzaladığını hatırlattı.

NTV Spor 03.03.2022 - 21:24
Son Güncelleme: 03.03.2022 - 23:48
Andrea Agnelli: 150 sayfalık bir sözleşmeye imza atan 12 kulüp var

Avrupa futbolunda dev kulüplerin Süper Lig rüyası bitmiyor.

2021'in Nisan ayında 12 kurucu kulübün ortak açıklamasıyla ilan edilen turnuva kısa süre içinde büyük tepkiler görmüş ve UEFA bu takımlara yaptırım uygulanacağını duyurmuştu.

Baskıların ardından birçok kulüp Süper Lig projesinden çekildi. Real Madrid, ve kulüpleri ise Süper Lig rüyasından vazgeçmedi.

Juventus'un sahibi ve 'nin öncülerinden Andrea Agnelli, Financial Times tarafından Londra'da düzenlenen zirvesi panelinde konuştu.


Agnelli: Herkes kontrata göre hareket etmek durumunda

"Bugün bana göre Avrupa futbolu zor durumda. Futbolun derin ve köklü reformlara ihtiyacı var."

"Geçen yıl birkaç kulüp değil, 12 kulüp çok önemli bir açıklama yaptı. Bu bir ya da iki kişinin değil, 12 takımın ortak çalışmasıdır. 150 sayfalık bir sözleşmeye imza atan 12 kulüp var ve bu kontrat 11'ini hala kapsıyor."

"Sözleşmede bir takım maddeler var. Bu yüzden herkes imzaladığı kontrat dahilinde hareket etmek durumunda."

UEFA Başkanı Ceferin, Süper Lig için ne dedi?

Londra'daki Futbol Zirvesi'nde konuşan UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Avrupa Süper Ligi projesine bir kez daha sert karşılık verdi.

"Avrupa Süper Ligi'nden konuşanların futboldan bahsetmediğini söylemeliyim . Futbol dışı bu projeden bıktım usandım."

"Önce bu saçmalıkları bir pandeminin ortasında başlattılar. Şimdi bir savaşın ortasında başka bir fikri ortaya koymayı planladıklarına dair yazılar okuyoruz. Bu insanlar hakkında daha fazla konuşmam zorunda mıyım ? Belli ki paralel bir dünyada yaşıyorlar."

"UEFA'yı ve ECA'yı (Avrupa Kulüpler Birliği) eleştirdiler... İçlerinden biri ECA'nın başkanıydı. Agnelli'nin Süper Lig'i başlatmadan bir hafta önce sistemi övdüğü belgelerim var. lİk Süper Lig projesinden sonra beni aradı ve özür diledi. Ardından tekrar içlerine girdi"

Sayfa Yükleniyor...