Andrea Pirlo'dan milli takım iddialarına yanıt

Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Andrea Pirlo, Belçika Milli Takımı'nın başına geçeceği yönündeki iddialarla ilgili, "Şu anda Fatih Karagümrük'ün hocasıyım. Şu andaki tek düşüncem burada olmak." dedi. Sezon sonunda bitecek sözleşmesiyle ilgili ise Pirlo, "Önümüzde bir süreç var. Bir gelişme olunca bunu öğrenirsiniz." açıklamasında bulundu.

NTV Spor 15.01.2023 - 19:08
Andrea Pirlo'dan milli takım iddialarına yanıt

Spor Toto 'in 19. haftasında Fatih Karagümürk, deplasmanda Kasımpaşa ile 2-2 berabere kaldı.

Karşılaşmanın ardından mücadeleyi değerlendiren Teknik Direktörü Andrea Pirlo, Belçika Milli Takımı'nın başına geçeceğine yönelik çıkan iddialara da açıklık getirdi.

Kasımpaşa mücadelesini değerlendirerek sözlerine başlayan İtalyan teknik adam, "Söylenecek çok bir şey yok. Son pozisyonda olanları herkes gördü. Bütün hafta çalışmamızı bu şekilde baltalayacak şeyler olacaksa, biz maçlara boşuna gelmeyelim. Bazı şeyler önceden tayin ediliyorsa, bizim oynamamıza gerek yok. Ligin bütün maçlarında bu sıkıntılar oluyor. Sadece Galatasaray ve Fenerbahçe gibi büyük takımların maçlarında olmuyor. Bütün maçların araştırılması ve sorgulanması gerektiğini düşünüyorum." açıklamasını yaptı.

"Tek düşüncem burada olmak"

Belçika Milli Takımı'nın başına geçeceği iddiaları hakkında, "Şu anda Fatih Karagümrük'ün hocasıyım. Şu andaki tek düşüncem burada olmak." ifadelerini kullanan Andrea Pirlo, maç içindeki taktik değişiklikleri hakkındaki soruya ise "İlk yarının sonunda Kazım Kazım'ın 2 stoperin arasında yalnız kaldığını görünce, 2 kanat oyuncumuzu kendisine yaklaştırmak istedik. Böyle olunca da biraz daha rahatladı." yanıtını verdi.

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan 43 yaşındaki çalıştırıcı, şu anda önemli olanın sözleşme değil iyi oynamak olduğunu belirterek, "Önümüzde bir süreç var. Bir gelişme olunca bunu öğrenirsiniz." diye konuştu.

Son olarak Borini'nin performansı hakkında konuşan Andrea Pirlo, "Borini yapması gerekeni yapıyor. Ön taraftar oynuyor ve gollerini atıyor. Çok çalışkan bir oyuncu. Sezonun henüz yarısındayız. Bir yarı daha var ve takıma katkı verecektir diye düşünüyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...