Ankaragücü - Fenerbahçe maçına taraftar alınacak mı?

MKE Ankaragücü, Süper Lig'in 40. haftasında sahasında karşılaşacağı Fenerbahçe maçı için taraftarların stadyumda karşılaşmayı izlemek için talepte bulunduğunu açıkladı.

NTV Spor 07.05.2021 - 17:57

Düşme hattında bulunan MKE Ankaragücü, Süper Lig'in 40. haftasında sahasında Fenerbahçe ile karşılaşacak. Ankaragücü taraftarları kritik maçı stadyumda izlemek için kulübe talepte bulundu.

Bunun üzerine Sarı-Lacivertli kulüp, pandemi nedeniyle bu durumun mümkün olmadığını ve stata seyirci alınamayacağını duyurdu.

Yapılan açıklamada, "8 Mayıs Cumartesi günü saat 20.30’da Eryaman Stadyumu’nda oynayacağımız Fenerbahçe maçını stadyumda izlemek için kulübümüze çok yoğun talep gelmektedir. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bildirilen listeler ve devlet protokolü dışında; İçişleri Bakanlığı genelgesi, TFF talimatları ve Covid-19 salgını nedeni ile ülkemizde uygulanan tam kapanma kuralları gereği stadyuma seyirci kabul edilmesi mümkün bulunmamaktadır. Kamuoyunun bilgisine arz olunur." ifadeleri yer aldı.

Süper Lig'de kritik son 3 haftaya girilirken MKE Ankaragücü 38 puanla, 18. sırada, Fenerbahçe ise 76 puanla 2. sırada bulunuyor.

Sayfa Yükleniyor...