Ankaragücü'nden Süper Lig'e isim önerisi

Ankaragücü, Süper Lig'de 2020-21 sezonuna Arif Peçenek isminin verilmesini teklif etti.

NTV Spor 04.08.2020 - 16:56 | Son Güncelleme: 04.08.2020 - 17:00

Ankaragücü, yeni sezon isminin Arif Peçenek olması için TFF'ye teklifte bulunulduğunu açıkladı.

Sarı Lacivertli ekipten konuyla ilgili şu açıklama yapıldı; "MKE Ankaragücü Spor Kulübü olarak 11/. yılını idrak etmiş olduğuimuz bu yıl, ana faaliyet alanında 2020-21 futbol sezonunda TFF Süper Lig'de mücadele edecek olup, TFF Süper Lig'de mücadele edecek takımlar arasında 1910 yılında kurulmuş olmamız sebebi ile en köklü dördüncü kulüp olma özelliğinde bulunmaktayız. 

Federasyonumuz, geçmiş sezonlarda isimlerinin ölümsüzleştirilmesi ve Türk futboluna yaptıkları katkıların anımsanması amacı ile Süper Lig sezonlarına sırası ile Süleyman Seba, Hasan Doğan, Turgay Şeren, İlhan Cavcav, Lefter Küçükandonyadis ve Cemil Usta'nın isimleri vermiştir. 

Kulübümüz olarak, 2020-21 futbol sezonuna ARİF PEÇENEK isminin verilmesini teklif etmiş bulunmaktayız." 

ARİF PEÇENEK KİMDİR?
10 Ekim 1959 doğumlu Arif Peçenek, futbola 1976 yılında Güneşspor'da başladı. Sırasıyla Ankara Şekerspor, MKE Ankaragücü, İstanbulspor ve Adana Demirspor formaları giydi.

MKE Ankaragücü forması altında A millî takıma yükselen Peçenek 23 kez millî takım kalesini korudu. Peçenek, ayrıca kulübü MKE Ankaragücü’nde 200’den fazla resmi maça çıkan dokuz futbolcudan biri olarak kulüp tarihinin en büyük futbolcuları arasında kabul edilmektedir.

Futbolu 1995 yazında Adana Demirspor’da bırakan Peçenek, sırasıyla Vanspor, Adanaspor ve sonrasında yeniden Vanspor’da Ali Osman Renklibay’ın yardımcılığını yaptı.

1999 yılında ikinci ligde bulunan Türk Telekom Kulübü Futbol Takımı’nın teknik direktörü olarak ilk teknik direktörlük deneyimini sezon sonu şampiyon olarak tamamladı. İlerleyen yıllarda birçok takımın başına geçen Peçenek son olarak PTT 1. Lig takımlarından TKİ Tavşanlı Linyitspor’un teknik direktörlüğü görevini yürütüyordu.

Peçenek Ankara’da geçirdiği kalp krizi sonucu 29 Ocak 2013 tarihinde vefat etti. Mezarı memleketi Kızılcahamam Yukarı Karaören Köyü’nde bulunmaktadır.

Sayfa Yükleniyor...