Ankaraspor Bank Asya 1. Lig'de

Ankaraspor, önümüzdeki sezon Bank Asya 1. Lig'de mücadele edecek.

NTV Spor 29.06.2011 - 13:35
Ankaraspor Bank Asya 1. Lig'de

Futbol Federasyonu Başkanlık Seçimi öncesi Ankaraspor konusunda uzlaşma sağlandı. Yapılan oylamayla Ankaraspor'un üyeliğinin askıya alınması iptal edildi.

Sert tartışmaların yaşandığı Genel Kurul'da Ankaraspor'la ilgili oylamanın açık mı gizli mi olarak yapılacağı konusunda itiraz geldi. Divan Başkanı Levent Bıçakçı'nın oturuma ara vermesi üzerine, salon dışında özel bir zirve gerçekleşti.

Mehmet Ali Aydınlar, Aziz Yıldırım ve Melih Gökçek görüşmesinden Ankaraspor'un federasyona açtığı davayı geri çekmesi şartıyla üyeliğinin devamı yönünde uzlaşma çıktı.

Aradan sonra kürsüye gelen Aziz Yıldırım ve Melih Gökçek alınan kararı üyelerle paylaştılar. Yapılan oylamada da Ankaraspor'un askıya alınan üyeliğinin geri verilmesi yönünde karar çıktı. Böylece tescil hakkını geri kazanan başkent kulübü, önümüzdeki sezon Bank Asya Birinci Lig'den yoluna devam edecek.

AHMET GÖKÇEK'İN AÇIKLAMALARI
Ankaraspor'un yeni sezonda Bank Asya 1. Lig'de mücadele edeceğinin açıklanmasından sonra konuşan Ankaragücü Başkanı Ahmet Gökçek, "Sadece Ankaraspor değil, Türk futbolu kazandı" dedi.
Alınmış olan yanlış bir karar vardı ve bugün alınan karar adaletli olan karardır. Ankaraspor, kurumsal yapısıyla örnek bir kulüp. Böyle bir kulübün yok olması beni çok rahatsız ediyordu. Bugün alınan kararla sadece Ankaraspor değil Türk futbolu kazandı. Bütün görevlerini yerine getiren bir kulübün yeniden lige geri dönmesi çok sevindirici.

Sayfa Yükleniyor...