Antalya'da Çapa dönemi

Son haftalarda ligde istediği sonuçları bir türlü alamayan Medical Park Antalyaspor, Samet Aybaba'dan boşalan teknik direktörlük görevine Fuat Çapa'yı getirdi.

NTV Spor 17.03.2014 - 20:08

Medical Park Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, teknik direktör Fuat Çapa ile 1,5 yıllığına anlaştıklarını açıkladı.

Gencer, Hasan Subaşı Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında, Akhisar Belediyespor maçından sonra teknik direktör arayışlarına başladıklarını söyledi.
     
"LİGİ TANIYAN BİR HOCA ARIYORDUK"
Yönetim kurulu olarak dün toplantı yaptıklarını ifade eden Gencer, "Ligi tanıyan tecrübeli bir hoca arıyorduk. Yönetim kurulu olarak Fuat Çapa'nın kalan 9 maçta ve gelecek sezon takıma getirilmesi için ortak karar aldık. Kendisini Antalya'ya davet ettik ve görüştük. Antalyaspor'u yarından itibaren Fuat Çapa ve ekibine emanet ediyoruz. Sorun yaşayacağımızı zannetmiyorum" dedi.
 
ÇAPA: SON 9 HAFTA HER TAKIMDA GÖREV YAPILMAZ   
Fuat Çapa ise Antalyaspor'un önem bir kulüp olduğunu belirterek "Ligin son 9 haftasında her kulüpte görev yapılamaz. Antalyapsor'da iyi sonuçlar alacağımıza inandığımız için teklifi kabul ettik" diye konuştu.
 
"LİGDE KALIP KALMAMA KONUSUNDA BİR ENDİŞEMİZ YOK"
Medical Park Antalyaspor'un iyi bir kadroya sahip olduğunu ifade eden Çapa, "Burada futbolcu alma veya satma politikası takip edilmiyor. Hedef kovalayan bir kulüp. Hem Antalyaspor hem de şehir için hayırlı olur. Ligde kalıp kalmama konusunda bir endişemiz yok. Ligde kalan 9 maçta ligi nerede bitireceğiz hedefiyle geldik. Üç hafta sonra olaylar inşallah değişir. Yarından itibaren hazırlıklarımıza başlayacağız" dedi.

Sayfa Yükleniyor...