Antalyaspor'da Yusuf Şimşek dönemi!

Antalyaspor, teknik direktör Yusuf Şimşek ile sezon sonuna kadar sözleşme imzaladı.

NTV Spor 24.02.2015 - 18:36
Antalyaspor'da Yusuf Şimşek dönemi!

Kırmızı beyazlı takımla ilk antrenmana çıkan Yusuf Şimşek, "Hedefimiz şampiyon olmak. İkinciliği pek sevmem, birinciliği isteriz" dedi.

PTT 1. Lig'de şampiyonluk hedefiyle mücadele eden Antalyaspor, Teknik Direktör Hami Mandıralı'nın sözleşmesini tek taraflı feshetmesinin ardından Yusuf Şimşek ile anlaştı. Antalyaspor ile sezon sonuna kadar sözleşme imzalayan Yusuf Şimşek, kırmızı beyazlı takımla ilk antrenmanına çıktı. Hasan Subaşı Tesisleri'nde yağmurlu havada gerçekleşen antrenmanda Şimşek, futbolcularıyla kısa süreli toplantı yaptı. Şimşek gözetiminde gerçekleşen antrenmanda futbolcular, ısınma hareketleri, pas ve top kapma çalışması yaptı. Antrenmanda futbolcularına 15 pas kuralı koyan Şimşek, belirttiği pas sayısından önce top kaptıran futbolcularına şınav çektirdi.

Antrenmanda açıklama yapan Şimşek, futbolculuk zamanında oynayamadığı Antalyaspor'da antrenör olarak göreve gelmenin gurur verdiğini söyledi. Antalyalı olduğunu dile getiren Şimşek, "Buraya geliş amacım çok net, şampiyonluk yaşamak için geldik. Sporcularıma, yönetime, Antalya halkına güveniyorum. Futbolcu kardeşlerime de söyledim. İyi bir kadromuz ver. Ufak tefek eksikliklerimiz var. Onu da bol bol antrenman yaparak gidereceğiz" dedi.

Cumartesi günü Antalyaspor'un Manisaspor ile karşılaşacağını anımsatan Şimşek, "Önümüzde Manisaspor maçı var, galibiyetle başlamak istiyoruz" diye konuştu. Karşıyaka Kulübü ile karşılıklı anlaşma sonucu ayrıldığını belirten Şimşek, Antalyaspor'a para için geldiği yönündeki iddialara tepki gösterdi. Para için Antalyaspor'u tercih etmediğini vurgulayan Şimşek, "Paraya da ihtiyacım yok sadece ve sadece şampiyonluk için geldim. Hedefimiz birinci olmak, ikinciliği pek sevmem, birinciliği isteriz" diye konuştu.

Kırmızı beyazlı takımın antrenmanına, geçen hafta Hami Mandıralı tarafından kadro dışı bırakılan Arif Şahin ile devre arasında kendisine yeni takım bulması istenen Çağrı da katıldı. Antrenmanı Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer de izledi.

Sayfa Yükleniyor...