Arda Güler'den üç yıllık imza

Fenerbahçe, Avrupa takımlarının takibindeki genç yetenekle yeni sözleşme konusunda prensip anlaşmasına vardı. Arda, 18 yaşından küçük olduğu için en fazla 3 yıllık sözleşmeye imza atacak.

NTV Spor 15.03.2022 - 07:32
Arda Güler'den üç yıllık imza

Alanya maçının 74'üncü dakikasında Mesut Özil'in yerine oyuna giren ve 16 dakika içerisinde 1 gol 1 asistlik performans sergileyen , maçın kahramanlarından biri oldu. 17 yaşındaki yetenek, performansıyla da Avrupa takımlarının gözdesi haline geldi.

Akşam gazetesinin haberine göre; bu gelişmeler sonrası harekete geçen yönetim, 2023 yılında sözleşmesi bitecek Arda ile yeni bir konusunda prensip anlaşmasına vardı. 18 yaşından küçük olduğu için Arda, en fazla üç yıllık sözleşmeye imza atacak. Genç oyuncunun ücretinde de iyi bir iyileşme yapılacak. İmzaların ise kısa bir süre içinde atılması bekleniyor.

KIM MIN-JAE'YE TESEKKUR ETTI!
Arda Güler, 2019 yılında Gençlerbirliği'nden 400 bin TL karşılığından transfer edilmişti. Arda Güler'in sonraki satışının kârından elde edilecek rakamın %20'lik payı Gençlerbbirliği'ne verilecek.

Öte yandan Güney Koreli yazarı Ja-son Hanshin Lee, Arda'nın performansının ardından vatandaşı Kim Min-Jae'ye ilginç bir teşekkürde bulundu. Lee, "Fenerbah-çe'ye transfer olduğu için Kim Min-Jae'ye çok teşekkür ediyorum. Böylece Türk futbolunun bir sonraki jenerasyonuna damga vuracak yeteneğini izleme firsatı verdi" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...