"ARDA MİLLİ TAKIM'A DÖNECEKTİR"

Yunus Mallı, Arda Turan'ın Milli Takım'a yeniden döneceğine inandığını söyledi.

NTV Spor 29.09.2016 - 13:17 | Son Güncelleme: 29.09.2016 - 18:22

Bundesliga ekibi Mainz 05'te oynayan Yunus Mallı, Arda Turan'ın Milli Takım'a yeniden döneceğine inandığını söyledi.

Yunus Mallı; bireysel hedefleri, milli takımı seçilme süreci, milli futbolcular Emre Mor ve Arda Turan'a ilişkin açıklamalarda bulundu.Fransa'da düzenlenen 2016 Avrupa Şampiyonası'nın beklendiği gibi geçmediğini aktaran 24 yaşındaki oyuncu, "Orada yaptığımız hatalardan ders çıkarmamız lazım. Herkesin takımında kendini üst seviyeye taşıması gerek. Tüm oyuncuların Milli Takım'da ülkesi için elinden geleni yapması lazım" dedi.

Yunus, Arda Turan'ın Milli Takım'a dönüp dönmeyeceğine ilişkin bir soruya da "Arda Turan büyük bir oyuncu, herkes bunu biliyor ve görüyor. Barcelona'da oynuyor ve geçmiş yıllarda Türkiye için çok büyük başarılara imza attı. O yüzden milli takıma dönecektir." şeklinde konuştu.

Bundesliga'da kendini çok iyi hissettiğini ifade eden Yunus, buna karşın gelecekte Şampiyonlar Ligi'nde sürekli yer alan bir takımda forma giymek istediğini ifade etti.

Borussia Dortmund'da forma giyen milli futbolcu Emre Mor'un kendisini daha da geliştireceğine inandığını vurgulayan Yunus, "Emre Mor genç ve çok yetenekli bir oyuncu. Kendini daha çok geliştirecektir. Dortmund gibi büyük bir takımda kendini ispatlayacağını düşünüyorum. Biraz sabretmesi lazım ama aldığı sürelerde kendini göstermeye başladı. Daha çok genç. Dortmund'da da kaliteli oyuncular var. O yüzden zamanla Bundesliga'da daha iyi şeyler yapacak." şeklinde görüşlerini belirtti.

Sayfa Yükleniyor...