Arjantin-Cezayir maçı Çakır'ın

Cüneyt Çakır, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda D Grubu'ndaki Arjantin- Cezayir karşılaşmasını yönetecek.

NTV Spor 05.08.2016 - 16:48

FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır, Brezilya'da düzenlenen 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda D Grubu'ndaki Arjantin- Cezayir karşılaşmasını yönetecek.

Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamada, 7 Ağustos Pazar günü oynanacak Arjantin-Cezayir karşılaşmasının TSİ 00.00'da başlayacağı bildirildi.

Cüneyt Çakır'ın yardımcılıklarını Bahattin Duran ve Tarık Ongun'un yapacağı belirtildi. Maçın dördüncü hakeminin ise Fransız Clement Turpin olacağı kaydedildi.

2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda 4 Ağustos'ta başlayan futbol müsabakaları, 20 Ağustos'ta oynanacak altın madalya mücadelesiyle sona erecek.

FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır, 2016 Rio Olimpiyat Olimpiyatları'ndaki görevi ile 44 yıl sonra olimpiyatlarda futbol branşında görev alan ilk Türk hakem unvanını alacak.

Daha önce Sulhi Garan 1960 Roma ve Doğan Babacan 1972 Münih Olimpiyatları'nda görev yapmıştı.

UEFA elit hakem kategorisinde bulunan vekariyerinde 8 kez uluslararası turnuva finallerinde görev alan Cüneyt Çakır'ın hakemlik kariyerindeki dokuzuncu uluslararası turnuvası ise 2016 Olimpiyatları olacak.

Diğer yandan Akif Uğurdur, 1996 Atlanta Olimpiyatları'nda yardımcı hakem olarak görev almıştı. Böylelikle Bahattin Duran ile Tarık Ongun da olimpiyatlarda 20 sene sonra görev yapacak ilk Türk yardımcı hakemler olarak kayıtlara geçecek.

Sayfa Yükleniyor...