Avrupa Futbol Şampiyonası ne zaman başlıyor, hangi kanalda? EURO 2024 Türkiye hangi grupta, ilk maçı ne zaman oynayacak?

Avrupa Futbol Şampiyonası için heyecanlı geri sayım başladı. Türkiye, EURO 2024’te F Grubu’nda mücadele edecek. Montella yönetimindeki Ay-yıldızlılar ilk mücadelesine Gürcistan karşısında çıkıyor. Almanya’da düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası’na Berlin, Köln, Münih, Frankfurt, Hamburg, Dortmund, Leipzig, Gelsenkirchen, Stuttgart ve Düsseldorf şehirleri ev sahipliği yapacak. 24 takımın yer alacağı organizasyonu ilk iki sırada tamamlayan takımlar ve en iyi 4 grup üçüncü son 16 turuna kalacak. Peki Avrupa Futbol Şampiyonası ne zaman başlıyor, kaç gün kaldı? İşte, EURO 2024 grupları ve maç programı…

Haber Merkezi - NTV Spor 21.05.2024 - 17:09
Avrupa Futbol Şampiyonası ne zaman başlıyor, hangi kanalda? EURO 2024 Türkiye hangi grupta, ilk maçı ne zaman oynayacak?

EURO 2024, grup aşaması, son 16 turu çeyrek final, yarı final etaplarından oluşacak. 26 takım 14 Temmuz’da Berlin’de oynanacak finale kalabilmek için mücadele edecek. otoriteleri tarafından turnuvanın favorileri arasında Almanya, İspanya, İtalya, Portekiz, Fransa, İngiltere gibi takımlar yer alıyor. Son 16 turundan itibaren turnuva, tek maç eleme usulüne göre oynanacak. ev sahibi Almanya ile İskoçya arasında oynanacak açılış mücadelesiyle başlayacak. Grup aşamasında her gün üç maç futbolseverleri bekleyecek. EURO 2024 maçlarının ekranlara geleceği kanal belli oldu. İşte, karşılaşmanın detaylar…

AVRUPA FUTBOL ŞAMPİYONASI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

26 ülkenin katılımıyla organize edilecek Avrupa Futbol Şampiyonası’na play-off turundan katılan takımlar geçtiğimiz aylarda belli oldu.

EURO 2024, 14 Haziran günü oynanacak açılış mücadelesiyle başlayacak ve turnuva 14 Temmuz’a kadar devam edecek.

Avrupa Futbol Şampiyonası Almanya’nın Berlin, Köln, Münih, Frankfurt, Hamburg, Dortmund, Leipzig, Gelsenkirchen, Stuttgart ve Düsseldorf kentlerinde yapılacak.

YAYINLANACAK?

Avrupa Futbol Şampiyonası'nda oynanacak mücadeleler TRT, TRT 1, TRT SPOR ve trtspor.com.tr ekranlarından canlı yayınlanacak.

YER ALACAK?

Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Türkiye, F Grubu’nda mücadele edecek. Ay-yıldızlıların rakipleri Portekiz, Çekya ve son olarak play-off turundan gelen Gürcistan oldu. İşte, EURO 2024 grupları;

A Grubu: Almanya, İskoçya, Macaristan, İsviçre

B Grubu: İspanya, Hırvatistan, İtalya, Arnavutluk

C Grubu: Slovenya, Danimarka, Sırbistan, İngiltere

D Grubu: Fransa, Hollanda, Avusturya, Polonya, Fransa

E Grubu: Belçika, Slovakya, Romanya, Ukrayna

F Grubu: TÜRKİYE, Portekiz, Çekya, Gürcistan,

14 TEMMUZ’DA FİNAL OYNANACAK

EURO 2024’te grup aşaması 26 Haziran’da oynanacak mücadeleler ise sona erecek. Son 16 turu 29 Haziran - 2 Temmuz, çeyrek final 5-6 Temmuz, yarı final 9-10 Temmuz ve final mücadelesi 14 Temmuz tarihinde oynanacak.

Sayfa Yükleniyor...