Avrupa Kulüpler Birliği'nden Ukrayna'ya maddi destek

Avrupa Kulüpler Birliği, Rusya'nın işgali ardından maddi olarak zor bir dönemden geçen Ukrayna futbol kulüpleri için bağışta bulundu.

NTV Spor 29.03.2022 - 15:22 | Son Güncelleme: 29.03.2022 - 16:01

Avrupa Kulüpler Birliği (ECA) Genel Kurulu dün UEFA Başkanı Aleksander Ceferin önderliğinde Avusturya'nın Viyana kentinde toplandı.

Avrupa futbolunu temsil eden 246 kulüp temsilcileriyle birlikte toplantıya katıldı.

▶FUTBOL HABERLERİ

Avrupa Kulüpler Birliği, Ukrayna kulüplerine 1 milyon Euro bağışladı ve Nasser Al-Khelaifi, Ukrayna halkına yönelik şiddetli saldırılar karşısında yas tuttuğunu belirtti.

Al-Khelaifi, zorlu günlerden geçildiği belirterek, "Bugünün Avrupa'sı, altı ay önce Cenevre'de buluştuğumuz günlerdeki Avrupa'dan çok daha farklı görünüyor. Ukrayna halkına yönelik saldırılardan üzüntü duyuyoruz ve barış çağrısında bulunuyoruz. Tanık olduğumuz acılar, bize hayatta gerçekten neyin önemli olduğunu hatırlatıyor ve futbolun birleştirici gücünü anımsatıyor.

ECA'nın Ukrayna halkına ve komşu ülkelere göç eden mültecilere yardım edebilmesini sağlamak için Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi (UNHCR) ile temas halindeyim. ECA üyelerinin Ukrayna halkına yönelik yardım çalışmalarında kullanılmak üzere ilk etapta 1 milyon Euro'luk bir mali katkı sağlayacağını duyurmaktan gurur duyuyorum. Bu arada birçok kulübümüzün Ukrayna’daki altyapılarda oynayan genç futbolcuları misafir etmeye hazır olduğunu da belirtmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...