Abdullah Avcı, MKE Ankaragücü galibiyetini değerlendirdi, hücum organizasyonlarına geçeceklerini söyledi

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 1-0 kazandıkları MKE Ankaragücü maçını değerlendirdi, "Takım savunması üzerine çalışıyoruz. Hücum organizasyonlarına daha geçmedik. Ayağın çok iyiyse opsiyon yoksa hiç bir anlamı yok. Daha çok yolumuz var" ifadelerini kullandı.

NTV Spor 27.11.2020 - 22:07 | Son Güncelleme: 27.11.2020 - 22:21

MKE Ankaragücü maçı sonrası takımın 2 haftadır gol yemediği yorumu üzerine Abdullah Avcı, "Geldiğimiz günden beri tespitimiz takım savunmasıyla alakalıydı. Bunu basın toplantısında da söylemiştim. Geçen sene öne geçip 32 puan kaybeden takım demiştim. Uğurcan Çakır en fazla kurtarış yapan kaleci olmaması lazım. Takım savunması geçen haftaya göre bugün bir tık daha iyiydi. Belki 1 tane pozisyon verdik. Takım üzerimize fazla geldi ama fazla gelmesi önemli değil, takımın nasıl durduğu önemli. Daha çok eksiğimiz var. Savunmadan vazgeçmeden hücum organizasyonlarına geçeceğiz. Henüz oyun kurmuyoruz. Daha çok yolumuz var. 2 haftada gol yememek ve kazanmak bizim için önemli. Oyuncularımız açıklar. Verdiklerimizi alıyorlar, umarım böyle devam ederler" dedi.

Henüz geriden oyun kurmadıklarını kaydeden Abdullah Avcı, "Kalecimizin ve stoper Edgar'ın ayağı iyi. Henüz geriden oyun kurmuyoruz. Uğurcan'ın ve Edgar'ın ayağının iyi olması bir şey ifade etmiyor. Dağılımın doğru olması lazım. Henüz buna geçmedik. Şu anda takım savunmasını daha iyi hale getirmeye çalışıyoruz. Bütün parçaların saha dağılımlarının opsiyonları var. Bununla ilgili dağılımların iyi olması lazım. Ayağın çok iyiyse opsiyon yoksa hiç bir anlamı yok" ifadelerini kullandı. 

MKE Ankaragücü Teknik Sorumlusu Dalcı: Üzgünüz

MKE Ankaragücü Teknik Sorumlusu Mustafa Dalcı, Trabzonspor karşısında puan alamadıkları için üzgün olduklarını söyledi.

Hafta boyunca maç içinde olabilecek senaryoları çalıştıklarını anlatan Dalcı, "Maç istediğimiz gibi gidiyordu. İlk yarı rakibin pozisyonu yoktu. Oyuncu değişikliklerinden sonra ikinci yarı üçüncü bölgeye oyunu yığdık. Oyunun üstünlüğü bizim elimizdeydi. Yakaladığınız pozisyonları gol yapmalısınız. Gol eksikti sadece. En kötü bir puan almamız gerekiyordu. Maalesef düşündüğümüz olmadı. Oyuncularım ve ben çok üzgünüz. Önümüzdeki maçlara bakacağız." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...