Ayrılık nedeni güven bunalımı!

Borussia Dortmund Yönetim Kurulu Başkanı Hans-Joachim Watzke, görevinden alınan teknik direktör Thomas Tuchel'e ağır eleştiriler getirdi. Watzke, Tuchel ile aralarında güven bunalımı olduğunu vurguladı.

NTV Spor 31.05.2017 - 14:56 | Son Güncelleme: 31.05.2017 - 17:35

Borussia Dortmund taraftarı, teknik direktör Thomas Tuchel ile yolların ayrılmasına kızgın. Taraftarın tepkisi üzerine yönetim kurulu başkanı Hans-Joachim Watzke, açık bir mektupla ayrılık nedenlerini açıkladı.

Açıklamasında Tuchel'e sert eleştiriler yönelten Watzke; "Bu kararı alırken sadece sonuçlara bakmadık. Bizim için asıl önemli olan güven ve saygı gibi temel değerler. Taraftarın tepkisini anlayabiliyoruz. Tuchel ile 2 başarılı yıl geçirdik. Ancak bu süreçte teknik ekip ile yönetim arasında büyük iletişim sorunları oldu. Kulübü geleceğe taşımak için yönetim ile teknik ekibin ortak bir noktada buluşması hayati önem taşıyor. Malesef, Tuchel ve ekibi ile karşılıklı güvene dayalı ortak bir çalışma yapabileceğimize artık inanmıyoruz. Bu nedenle de kendisiyle yollarımızı ayırdık." ifadelerini kullandı.

Tuchel ile yönetim arasındaki ipler, Şampiyonlar Ligi'nde Monaco ile oynanacak çeyrek final ilk maçı öncesi, Dortmund otobüsüne yönelik bombalı saldırı sonrası kopmuştu. Tuchel, yönetimin kendisine danışmadan, maçın 24 saat sonra oynanmasına onay verdiğini öne sürmüştü. Watzke ise bu suçlamayı yalanlamıştı.

Sayfa Yükleniyor...