Aysal'dan 'yıldız' sinyali!

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal transfer çalışmalarıyla ilgili açıklamalar yaptı. Yabancı kontenjanı nedeniyle önceliklerinin kadrodaki bazı isimleri göndermek olduğunu belirten Aysal, yer açmaları halinde 1 veya 2 süper yıldız sinyali verdi.

NTV Spor

29.05.2014 - 13:17

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, transfer çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Fanatik Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan Aysal, yabancı sınırlaması nedeniyle kadrolarında bulununan 11 yabancı futbolcuya formül bulmak zorunda olduklarını ifade etti.

Kadro düşünülmeyen isimleri ya kiralık ya da bonservisiyle takımdan göndereceklerini belirten Ünal Aysal, transferin bu oyuncuları gönderdikten sonra başlayacağını vurguladı.

Kadroda yer açmaları durumunda 1 ya da 2 süperstar futbolcuyu kadrolarına katacaklarını açıklayan başkan Aysal, "Hedefimiz sadece Türkiye'de değil, Avrupa'da da büyük başarılar olduğu için üst seviyede ve takımımızı yükseltecek oyunculara ihtiyacımız olacak" diye konuştu.

AYSAL: GOMIS İLE İLİŞKİMİZİ KESTİK
Son dönemde adı Galatasaray ile anılan Lyon'un forvet oyuncusu Gomis'in transferi için de konuşan başkan Aysal, "Gomis bizim istediğimiz oyunculardan biriydi. Biriydi diyorum çünkü Trabzonspor da ilgilenmeye başlayınca o futbolcuyla olan ilişkimizi kestik. Bu durumu Trabzonsporlu yöneticilere de aktardık ve "Siz Gomis ile görüşmelerinizi kesene, bunu açıklayana kadar Gomis ile hiçbir şekilde iletişim kurmayacağız" dedik. Tekrar tekrar söylüyorum, bu sözümü sonuna kadar tutacağım. Fair-play konusuna büyük önem veriyoruz. Şu an için bir girişimimiz yok" diyerek transfere son noktayı koydu.

Transferde önceliklerinin yerli oyuncular olduğunu aktaran Ünal Aysal, "Enerjimizi yerli ve kaliteli oyuncuları almaya harcayacağız. Birçok kulüple görüşmelerimiz sürüyor. Bu noktada çok hassasız. Kulübüyle anlaşmadan oyuncu almayacağız. Hiçbir kulüple bir futbolcu için aramızı bozmak istemiyoruz" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...