"Az kalsın maç da gidiyordu"

Rıza Çalımbay, Beşiktaş maçını değerlendirdi yakaladıkları pozisyonları değerlendirememekten dert yandı. Çalımba, "Az kalsın maç da gidiyordu. Düzeleceğiz. Bu ara bizim için iyi olacak." dedi.

NTV Spor

07.10.2018 - 23:04

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, 2-2 sona eren Beşiktaş maçını değerlenrdi. "Sezon başından beri bir tane sıkıntımız var" diye sözlerine başlayan Çalımbay, "Beşiktaş maçından önce burada Fenerbahçe oynadık. Çok pozisyon yakaladık, onların bir pozisyonu vardı. Golü attılar ve maçı kaybettik. Bu maçta da net pozisyonlar kazandık, değerlendiremedik. Bunları değerlendiremesen hele heme böyle goller yersen puan kaybı kaçınılmaz oluyor.
Her maçta pozisyona girdiğimiz ve gol atamadığımız sadece Fenerbahçe maçı var. Beşiktaş'ı böyle yakalamışsın ancak değerlendiremedik. Az kalsın maç da gidiyordu. Düzeleceğiz. Bu ara bizim için iyi olacak." dedi.

2. penaltının kaçmasını da değerlendine Çalımbay, "Orada sakatlanan oyuncularımız oldu. Jens Jonsson'un sakatlanıp çıkması bizim için kötü oldu. Takımı dengede tutuyorduk. Beşiktaş'ın seyrek atakları vardı. Her şey gayret iyi gidiyordu. Arada gol bulmamız gerekiyordu, onu da bulduk. Onları değerlendirseydik hiçbir şeye gerek kalmayacaktı. Rahat kazanabileceğimiz bir maçta berabere kaldık. Üzgünüz, yapacak bir şey yok." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...