Azınlık teknik direktörler için yeni plan

İngiltere Premier Lig, İngiltere Futbol Ligi ve Profesyonel Futbolcular Birliği siyahi, Asyalı ve azınlık (Black, Asian and minority ethnic -BAME-) teknik direktör sayısının artması için yeni planlamayı duyurdu.

NTV Spor

29.06.2020 - 16:25
Wolverhampton Wanderers teknik direktörü Nuno Espirito Santo, İngiltere Premier Ligi'nin tek siyahi, Asyalı ve azınlık (BAME) menajeri unvanını elinde bulunduruyor. 

Yeni planlama azınlık, siyahi ve Asyalı teknik direktör sayısının artırılmasını planlıyor. Yeni plan gelecek sezon başlayacak ve her organizasyonda 6'şar teknik adamın 23 aylık bir çalışması sağlanacak.

Profesyonel Futbolcular Birliği'ne bağlı herhangi bir üye, yaşı veya kariyeri ne olursa olsun bu programa başvurabilecek.

Premier Lig'in siyah katılımcıları danışma grubunun başkanı ve Doncaster Rovers Menajeri Darren Moore konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bu siyahi, Asyalı veya azınlık etnik çalıştırıcılar için kritik zaman. Hepimiz, teknik direktörler ve menajerler arasında çeşitliliğin artması gerektiğini biliyor ve bunu destekliyoruz. Bu plan atılmış olumlu bir adım

Akademi sisteminde bir çok pozisyon var. A takıma kadarki tüm süreçte, genç çalıştırıcılar bu yolculukta çeşitli noktalarda görev alabilirler. Doğru yapılanmaya ve insanların kariyerlerini geliştirmesine ihtiyacımız var. Kendi deneyimlerimden biliyorum, insanlar teknik direktörlük kariyerleri boyunca desteğe ihtiyaç duyuyor" dedi.

İngiltere Premier Ligi ve Futbolcular Birliği tarafından fonlanan planı İngiltere Futbol Federasyonu da destekliyor. Planda yer alacak adayların en az UEFA B kategorisi lisansı ve UEFA Av kategorisi lisansına sahip olması gerekiyor.

Sayfa Yükleniyor...