Aziz Yıldırım bir dönem daha istedi

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yaklaşan başkanlık seçimiyle ilgili konuştu. "Tek arzumuz hak arama sürecini başlatmak ve sonuçlandırmak" ifadelerini kullanan Yıldırım 2021'den sonra sadece taraftar olacağını söyledi.

NTV Spor

28.05.2018 - 11:22 | Son Güncelleme: 28.05.2018 - 14:33

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, "Bir dönem daha istiyorum, sonra taraftar olacağım" dedi.

Fanatik Gazetesi'ne konuşan Yıldırım, 3 Haziran'daki seçimde son kez başkan adayı olduğunu söyledi.

Fenerbahçe Başkanı, "Yargıtay'ın beraat kararıyla yeni bir mücadeleye başlanacak. Tek arzumuz, bu hak arama sürecini başlatmak ve sonuçlandırmak. Ondan sonra gelecek yeni başkana, bu davaların temiz sonuçlarıyla kulübümüzü teslim etmek tek derdimiz" dedi.

Seçimden sonra bir daha aday olmayacağını belirten Aziz Yıldırım, "Bir dönem daha istiyorum. Sonrasında kim başkan olur bilemem. Çünkü ben bir taraf olacağım. Benden sonra gelecek hiçbir yönetimi de rahatsız etmem, işlerine karışmam" diye konuştu.

Yıldırım, teknik Direktör Aykut Kocaman'la gelecek sezona dair konuşmadıklarını, kongreden sonra görüşeceklerini söyledi.

UEFA ile yaptıkları Finansal Fair Play anlaşmasına da değinen Fenerbahçe Başkanı, maddi anlamda kulübün önünün açık olduğunu söyledi.

"ŞAMPİYONLUĞUN EN İDDİALI TAKIMIYIZ"
Aziz Yıldırım, "4 yıllık anlaşma yapmıştık 3. yılın sonunda tüm şartları yerine getirdik. Bu kadroyu koruyup gidenlerin yerine yenilerini alabiliriz. Yani Fenerbahçe maddi anlamda tüm rakiplerinden daha önde. Bu nedenle de şampiyonluğun en iddialı takımıyız." dedi.

Yıldırım, geçen sezon yüksek maliyetle transfer yapan rakiplerinin bütçelerini düşürmek zorunda kalacağını, sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...