"Ballon d'Or, van Dijk'in hakkıydı"

Premier Lig'de bu akşam futbolseverleri Merseyside Derbisi bekliyor. Ancak Liverpool Menajeri Jurgen Klopp'un gündeminde stoperleri Virgil van Dijk'in Altın Top'u kazanamaması var.

NTV Spor 04.12.2019 - 13:29
"Ballon d'Or, van Dijk'in hakkıydı"

'a göre Altın Top, Virgil van Dijk'in hakkıydı.

İngiltere Premier Lig'de 15. haftanın merakla beklenen mücadelesi ve Everton arasında oynanacak. Merseyside Derbisi öncesinde kameraların karşısına geçen Liverpool Menajeri Jurgen Klopp, büyük mücadele öncesinde savunmasının lideri Virgil van Dijk'ın ödülünü kaçırmasının hüznünü yaşıyor. Bugüne kadar gördüğü en iyi futbolcunun Lionel Messi olduğunu kabul eden deneyimli teknik adama göre Hollandalı stoper 2019 yılındaki performansıyla Altın Top'un sahibi olmalıydı.

"Sanırım hayatımda beş yüz bin kere söyledim ama Lionel Messi gördüğüm en iyi futbolcu. Hayatımın ilk döneminde Beckenbauer ve Maradona vardı, şimdi de o var. Zaten şüpheye yer vermeyen yeteneği sayesinde 6 tane Altın Top'u var. Ancak sadece geride kalan yıla bakarsak; böylesine etkileyici bir savunma performansı hatırlayamıyorum. Dürüst olmak gerekirse ödülün Virgil'in hakkı olduğunu söylemeliyim."

Everton mücadelesi öncesinde Mavilerin menajeri Marcos Silva'nın tehlikede olan görevi hakkında da yorum yapan Klopp, derbi öncesinde taktiksel değişikliğe giden Mavilerin sezonun en iyi performansını sergilemesini beklediğini söyledi.

En yakın takipçisi Leicester City'nin 8 puan önünde zirvede bulunan Liverpool, bugün 23.15'te Everton'ı konuk edecek.

Sayfa Yükleniyor...