Barça transfer yapamayacak

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) Barcelona'nın genç oyuncuların transferinde yaptığı usulsüzlükler nedeniyle verilen iki dönem transfer yasağına yaptığı itirazı kabul etmedi.

NTV Spor 30.12.2014 - 13:23

Barcelona 2016 yılının Ocak ayına kadar transfer yapamayacak. Karar, Katalan camiasında şok etkisi yarattı. La liga, Şampiyonlar ligi ve Kral kupası gibi üç önemli kulvarda mücadele veren Katalan ekibi, CAS'dan gelecek olumlu karara güvenerek ara transferde bazı önemli isimleri kadroya katmayı düşünüyordu. Barcelona Yönetimi'nin CAS'ın bu kararına karşı sert bir açıklama yapması bekleniyor.

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), Barcelona'nın 18 yaş altı oyuncuların transferi ve kaydında kural ihlali yaptığı gerekçesiyle bu kulübe iki dönem transfer yasağı getirmişti. FIFA ayrıca aldığı bu kararla Barcelona'ya 450 bin İsviçre frangı, İspanya Futbol Federasyonu'na da 500 bin İsviçre frangı ceza vermişti. Barcelona kulübü ise daha önce yaptığı açıklamada FIFA'yı eleştirerek bunun dünya çapında tanınan ve akademik, insani, sportif anlamda örnek alınan Masia ruhuna yönelik art niyetli bir girişim olduğunu belirtmişti.

Sayfa Yükleniyor...