Dünyanın gözü onların üzerindeydi: El Classico'da Türkiye çağrısı

Barcelona, dün akşam oynanan El Clasico'da skorboard'a yansıttığı duyuru üzerinden afet bölgesine destek çağrısı yaptı.

DHA 20.03.2023 - 15:01
Son Güncelleme: 20.03.2023 - 15:47
Barcelona'dan Türkiye'deki afet bölgesine destek çağrısı

olarak adlandırılan - maçında, Türkiye’de yaşanan afetler için dayanışma çağrısı yapıldı.

Camp Nou’daki skorboard ve saha içi reklam panolarında, Trendyol’un yurt dışından destek yapılmasına imkân sağlayan earthquake.trendyol.com uygulaması aracılığıyla, afet bölgesine destek verilebileceği mesajları yer aldı.

Dünyanın dört bir yanından 500 milyondan fazla futbolseverin takip ettiği, 95 bin taraftarın ise statta izlediği dünyanın en büyük derbilerinden biri olan La Liga mücadelesinde yapılan anonslar ve video gösterimleri ile de afet bölgesine destek istendi. Maç sırasında sosyal medyadan hesabından da bir hikaye paylaşan Barcelona, skorboarddan yardım linkini paylaşarak afetzedelere destek çağrısında bulundu.

İSPANYA LİGİ HABERLERİ

Barcelona’nın yanı sıra kulübün vakfı olan Barça Foundation sosyal medya hesaplarından, kadın takımı ve basketbol takımları da geçen hafta oynanan maçları sırasında saha içi panolardan ve sosyal medya hesaplarından afetzedeler için oluşturulan yardım linki earthquake.trendyol.com kanalıyla taraftarlarını Türkiye ile dayanışmaya davet etti.

Uygulamayı 1 milyondan fazla kişi ziyaret etti

Yurt dışından afet bölgesine destek vermek isteyenler için Trendyol tarafından hayata geçirilen yardım uygulaması ile şimdiye kadar 1 milyondan fazla kişi ziyaret etti. 70’ten fazla ülkeden kullanıcı da earthquake.trendyol.com aracılığıyla hem yardım malzemesi hem de dijital kartlar aracılığıyla maddi desteklerini ulaştırdılar.

Birçok ünlü isimden destek çağrısı

Barcelona Kulübü ve Barça Foundation’ın yanı sıra, NBA takımlarından Brooklyn Nets, ünlü Amerikalı ekonomist Nouriel Roubini, Leonie Hanne gibi birçok dünyaca isim de sosyal medya hesaplarından uygulamayı paylaşarak afet bölgesine destek çağrısı yapmışlardı.

📈İSPANYA LİGİ PUAN DURUMU📈

Sayfa Yükleniyor...