Barcelona'dan yeni anlaşma... Camp Nou'da isim değişikliği

İspanyol devi Barcelona ve Spotify yeni bir işbirliğine imza atıyor.

NTV Spor 29.01.2022 - 18:32
Son Güncelleme: 29.01.2022 - 18:39
Barcelona'dan yeni anlaşma... Camp Nou'da isim değişikliği

İsveçli müzik platformu , 'nın forma sponsoru olarak Rakuten'in yerini alacak ve Camp Nou da firmanın adını taşıyacak.

Catalunya Radio'ya göre, taraflar müzik servisinin önümüzdeki sezondan itibaren Japon perakende şirketi Rakuten'in yerine Barça'nın formalarında yer alması için görüşmelerde bulunuyor. 

- Barcelona yeni anlaşmadan ne kadar kazancak?

Anlaşmanın bir parçası olarak Camp Nou'nun adı "Camp Nou Spotify" olarak değiştirilecek. Anlaşmanın detayları henüz bilinmiyor ancak Katalan kulübünün yılda 60 milyon Euro ile 65 milyon Euro arasında gelir elde etmesi bekleniyor.

Barça ve Spotify arasındaki görüşmeler, İsveçli markanın Arsenal ile anlaşmaya varamamasının ardından geçen Ekim ayında başladı.

İspanyol devi Camp Nou'nun isim haklarını 15 yıllığına satmak istedi ancak Spotify, kısa vadeli bir anlaşmayı tercih ediyor. Anlaşmanın Barça'nın sosyal medya hesaplarına yaklaşık 800 milyon takipçi getirmesi bekleniyor.

Mevcut forma sponsoru Rakuten, Lionel Messi'nin kulüpten ayrılmasıyla 30 Haziran'da sona erecek anlaşmayı uzatmama kararı aldı. Barcelona bu dönemde Çinli teknoloji ve eğlence şirketi Tencent'in yanı sıra kripto para birimi şirketleri Vegan ve Polkadot'tan teklifler almıştı.

Sayfa Yükleniyor...